Windows 11'den 10'a geçiş

Merhaba arkadaşlar, Windows 11'den 10'a dönmek istiyorum. Fakat geri dönüş butonu yok. Biraz araştırdım temiz kurulum yapmam gerekiyormuş, bende gidip USB'ye ISO dosyasını kurdum. USB hazır hale geldi fakat nasıl Windows 11'i silip temiz kurulum yapacağımı bulamadım.
Herkes geri dön tuşu demiş :D. Dostum windows'un kendi sitesinde kurulum yardımcısını indir. Ordan windows 10'u indirmeye başlar. En son neleri saklamak istiyorsunuz dediğinde hiç bir şey seçeneğini seç kurulur windows. USB'ye gerek yok.

Herkes geri dön tuşu demiş :D. Dostum windows'un kendi sitesinde kurulum yardımcısını indir. Ordan windows 10'u indirmeye başlar. En son neleri saklamak istiyorsunuz dediğinde hiç bir şey seçeneğini seç kurulur windows. USB'ye gerek yok.
Ben USB ile kurulması taraftarıyım. Kurarken bütün diskleri silip kurulunca daha iyi oluyor diye düşünüyorum.

Tabii orası size kalmış. Kendi yardımcısı da her şeyi siliyor ama gördüğüm kadarıyla.
Tam hatırlamamak ve emin olmamak ile beraber yardımcı ile her şeyin silinmediğini ve birkaç kalıntı bıraktığını okumuştum. Ek olarak son zamanlarda rehber makale ve videolarda hiç yardımcı kullanılmıyor. Rufus ile USB formatı daha çok tercih ediliyor ve öneriliyor.

Tam hatırlamamak ve emin olmamak ile beraber yardımcı ile her şeyin silinmediğini ve birkaç kalıntı bıraktığını okumuştum. Ek olarak son zamanlarda rehber makale ve videolarda hiç yardımcı kullanılmıyor. Rufus ile USB formatı daha çok tercih ediliyor ve öneriliyor.
Virüs tarzı bir şey bulaşmadığı sürece kalıntılar çok önemli gelmiyor bana. USB disk hazırlamaya gerek görmüyorum. Olsa olsa 1-2 gb'lık dosyalar olur diye tahmin ediyorum. Virüs tarzı bir durum varsa en iyisi diskleri silmek evet.

Virüs tarzı bir şey bulaşmadığı sürece kalıntılar çok önemli gelmiyor bana. USB disk hazırlamaya gerek görmüyorum. Olsa olsa 1-2 gb'lık dosyalar olur diye tahmin ediyorum. Virüs tarzı bir durum varsa en iyisi diskleri silmek evet.
Kalıntıdan kastım her şeyin silinmemesi, virüs değil. Kişiden kişiye göre değişir, ikisi de aynı kapıya çıkıyor sonuç itibari ile 😀.

Bilgisayarı kapatıp boot menüsüne girin. O bölümde içine Windows 10 dosyalarını yüklediğiniz USB'yi seçip kurulumu başlatın. Özelleştir bölümünden bütün disklerinizi silip kurmak istediğiniz diske Windows 10'u kurun.

Bu video yardımcı olacaktır size.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak işinize yarayacağını düşündüğüm rehberlere bakabilirsiniz.

İlk başta bunu uygulayacaktım fakat aşağıdaki arkadaşın söylediği daha kolay gibiydi onu uygulayayım dedim.

Herkes geri dön tuşu demiş :D. Dostum Windows'un kendi sitesinde kurulum yardımcısını indir. Oradan Windows 10'u indirmeye başlar. En son neleri saklamak istiyorsunuz dediğinde hiçbir şey seçeneğini seç kurulur Windows. USB'ye gerek yok.

Kolayca kurulum yapıldı silerken her şeyi sili seçtim geriye sadece Windows old kaldı oda geri dönüş için istersem onu da silebilirim sanırım görünürde başka kalan bir şey yok. Teşekkürler yardımcı olan herkese.

Geri
Yukarı