Windows 11'den 10'e geçtikten sonra mavi ekranlar

İşletim sistemi
Windows 10

Shino

Decapat
Daha fazla  
RAM
32GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
SANDİSK SSD PLUS
Ekran kartı
RX6700XT
Anakart
X570 Gaming Edge Wifi
İşlemci
R7 3800XT
Merhaba;

Oyun oynuyorum bilgisayarda aktif işlerimi yaparken herhangi bir mavi ekran almıyorum ama bilgisayarı açıp bırakıp gittimde mavi ekran hataları almaya başlıyorum. Windows 11 kullanıyordum ama birkaç sorundan dolayı Windows 10 geçtim ve sorunlarım başladı, Windows 11 kullanırken böyle bir sorunum yoktu.

Minidump

Minidump inceleme sonucuna göre aldığınız 3 hata mevcut;

1- SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
- Bu hataya göre driverlarınızı güncel olup olmadığını kontrol edin veya anakart firmanızın driver bölümünden manuel olarak yeniden güncelleyin.

2- PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
- Bu hata göre ise ramlerinizden birisi arızalanmış olabilir. Kontrol etmek için burada yer alan Technopat sitesi üzerindeki işlemleri uygularsanız sağlıklı olabilir.

3- KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
- Bu hataya göre ise aşağıdakileri uygulayın;
  • Core Temp kaldır.
  • Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve SFC /scannow komutunu uygulayın.
  • MSI yazılımlarını kaldırın (Afterburner, )
  • Malwarebytes kaldır.
  • Klavye ve fare dışındaki USB aygıtları çıkartın. Klavye ve fareyi başka porta takın.
  • İsteğe bağlı olarak BIOS güncelleyebilirsin.
  • Ağ sürücülerini güncelle.
  • Cfosspeed kaldır.
İnceleme sonucu bulduğum çözümler bunlardır.

Minidump inceleme sonucuna göre aldığınız 3 hata mevcut;

1- SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
- Bu hataya göre driverlarınızı güncel olup olmadığını kontrol edin veya anakart firmanızın driver bölümünden manuel olarak yeniden güncelleyin.

2- PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
- Bu hata göre ise ramlerinizden birisi arızalanmış olabilir. Kontrol etmek için burada yer alan Technopat sitesi üzerindeki işlemleri uygularsanız sağlıklı olabilir.

3- KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
- Bu hataya göre ise aşağıdakileri uygulayın;
  • Core Temp kaldır.
  • Komut ekranını yönetici olarak çalıştırın ve SFC /scannow komutunu uygulayın.
  • MSI yazılımlarını kaldırın (Afterburner, )
  • Malwarebytes kaldır.
  • Klavye ve fare dışındaki USB aygıtları çıkartın. Klavye ve fareyi başka porta takın.
  • İsteğe bağlı olarak BIOS güncelleyebilirsin.
  • Ağ sürücülerini güncelle.
  • Cfosspeed kaldır.
İnceleme sonucu bulduğum çözümler bunlardır.
Merhaba;
Cfrossped ve Malwarebytes bilgisayarımda yüklü değil, afterburner ve core temp'ı kaldırıp deneyeceğim. MemTest86 yaptım hata çıkmadı, ek olarak bios daha 3-4 gün önce güncelledim.

Geri
Yukarı