Windows 11'den bıktım

blackkarga

Picopat
Yer
Ankara
Selam arkadaşlar, burada çok yazmasam da hep bir sekme açık durur bilgisayar açık olduğu sürece. Yeni üye oldum zaten. Yaklaşık 2021 başlarından beri Windows 11 kullandım. İlk defa Recep Baltaş hocamın da paylaştığı videonun akşamı Insider hizmetiyle geçiş yaptım. Ondan sonra sarmadı USB ile temiz kurulum yaptım. Ondan sonra sarmadı Ghost Spectre (Custom ISO) kullandım. Ama yok arkadaş. Oyunlarda FPS aynı olsa da sistemde sürekli bir yavaşlık var. Yani gören direkt anlıyor. Kanıtlayamayacağın ama hissedebileceğin bir hantallık. Kullanıcı deneyimi sıfır. Garip bir hatadan dolayı da son 2-3 aydan beri ne zaman oyun oynasam fanlar tam güçte çalışamıyor, fan kontrol programına girince direkt donuyor. Bu yüzden PC 98 dereceye ulaşıp tak diye kapanıyor. Artık temelli Windows 10'a dönüyorum arkadaşlar. 22H2 hiçbir problemi çözmedi. Kafamızda büyütmüşüz meğer ilk güncellemesi diye. Windows 12'ye kadar Windows 10'a devam artık. Ağam ben yokum :)

Selam arkadaşlar, burada çok yazmasam da hep bir sekme açık durur bilgisayar açık olduğu sürece. Yeni üye oldum zaten. Yaklaşık 2021 başlarından beri Windows 11 kullandım. İlk defa Recep Baltaş hocamın da paylaştığı videonun akşamı Insider hizmetiyle geçiş yaptım. Ondan sonra sarmadı USB ile temiz kurulum yaptım. Ondan sonra sarmadı Ghost Spectre (Custom ISO) kullandım. Ama yok arkadaş. Oyunlarda FPS aynı olsa da sistemde sürekli bir yavaşlık var. Yani gören direkt anlıyor. Kanıtlayamayacağın ama hissedebileceğin bir hantallık. Kullanıcı deneyimi sıfır. Garip bir hatadan dolayı da son 2-3 aydan beri ne zaman oyun oynasam fanlar tam güçte çalışamıyor, fan kontrol programına girince direkt donuyor. Bu yüzden PC 98 dereceye ulaşıp tak diye kapanıyor. Artık temelli Windows 10'a dönüyorum arkadaşlar. 22H2 hiçbir problemi çözmedi. Kafamızda büyütmüşüz meğer ilk güncellemesi diye. Windows 12'ye kadar Windows 10'a devam artık. Ağam ben yokum :)
Bunu Microsoft'a yazsan daha iyi olmaz mıydı dostum?

Bu her şeyin her güncellemesinde aynıdır. İlk çıktığı zaman kullanıcılar bir takım sorunlarla karşılaşır bunlar zamanla düzelir. Ben de Win 11 kullanacağım ama ilk olarak sizin gibilerin kullanıp sorunları tespit etmesini ve bu sorunların düzeltilmesini bekliyorum. :)

Arkadaş bende de Windows 11 o kadar muhteşem çalışıyor ki anlatamam. Belki laptoptur diye emin değilim. Hiç bir hataya rastlamadım 3 aydır W11 kullanıyorum. Fan olayına gelirsek turbo moda aldığım 60 derecenin üstüne çıkar çıkmaz fanlar rokete bağlıyor anında sıcaklığı denge de tutmaya başlıyor. İntel İris'li bir bilgisayara sahibim. Bir çok oyunu akıcı şekilde oynuyorum hiç FPS drop olmuyor. Ayrıyeten çok kullanışlı geliyor her şey elimin altındaymış gibi. Bence"

@12 taklalı Bmw E60 ben de sıkıldım. Yani bazı özellikleri olmasa yüzüne bile bakmam. Eskiden Windows 10 sıkıcı falan diyordum da, beterin beteri varmış. Çakma sistem gibi duruyor. Windows'un kendi özünde olan şu sıcaklık bunda yok resmen. İçinden geçmişler işletim sisteminin. Verileri yedekleme derdim olmasa bir dakika bile kalmam bu rezalet işletim sisteminde. Microsoft cidden Windows 7 gibi kendi özüyle çağdaşan işletim sistemi yapmalı. Yoksa bu plastik Windows sürümleri adamın midesini bulandırmaya devam edecek.

@12 taklalı Bmw E60 ben de sıkıldım. Yani bazı özellikleri olmasa yüzüne bile bakmam. Eskiden Windows 10 sıkıcı falan diyordum da, beterin beteri varmış. Çakma sistem gibi duruyor. Windows'un kendi özünde olan şu sıcaklık bunda yok resmen. İçinden geçmişler işletim sisteminin. Verileri yedekleme derdim olmasa bir dakika bile kalmam bu rezalet işleim sisteminde. Microsoft cidden Windows 7 gibi kendi özüyle çağdaşan işletim sistemi yapmalı. Yoksa bu plastik Windows sürümleri adamın midesini bulandırmaya devam edecek.
Anakart tpm 2.0 destekleseydi bende geçecektimde, iyiki geçmemişim.

Geri
Yukarı