Windows 11'den Linux'a geçilmeli mi?

oguzhan1981

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
yok
Merhaba ben 11.sınıf öğrencisiyim ve kodlamaya da merakım var ama Windows belirli yerden sonra yeterli gelmiyor. Ben de sanal makinede devam ettim ama bir süre sonra onun da kastığını fark ettim. Çift işletim sistemi kurmak mı daha mantıklı çünkü Windows kullanış açısından daha rahat ve hep Windows kullandım. Yoksa Linux'a mı geçmeliyim?

Merhaba ben 11.sınıf öğrencisiyim ve kodlamaya da merakım var ama Windows belirli yerden sonra yeterli gelmiyor. Ben de sanal makinede devam ettim ama bir süre sonra onun da kastığını fark ettim. Çift işletim sistemi kurmak mı daha mantıklı çünkü Windows kullanış açısından daha rahat ve hep Windows kullandım. Yoksa Linux'a mı geçmeliyim?

SSD de yer varsa ayırın SSD'yi. Linux'ta kurun. Fakat eğer geri dönüş falan istemiyorsanız temellide geçebilirsiniz.

Windows kullanış açısından daha rahat ve hep Windows kullandım. Yoksa Linux'a mı geçmeliyim?

Bu konu hakkında daha kolay sistemlerden başlamını öneririm mesela hemen Gentoo veya Arch kurma ilk önce Mint veya daha fazla Ubuntu temellilerden başla sonra kademeli arttır yoksa bir anda zora girersen hemen pes edip silersin.

Usbye linux kurmak daha mantıklı.

Dualboot'ta deneyin isterseniz. Yeni bir kullanıcıysanız Mint, başlamak için ideal. Ben biraz daha yüksekten başlamak istiyorum diyorsanız Debian'a da bakabilirsiniz.

Usbye linux kurmak daha mantıklı.
Zamanında denedim, USB ısındığı zaman sistem donuyor. Live DVD'den bahsediyorsanız onu bilmiyorum, donmaz herhalde.

Dualboot'ta deneyin isterseniz. Yeni bir kullanıcıysanız Mint, başlamak için ideal. Ben biraz daha yüksekten başlamak istiyorum diyorsanız Debian'a da bakabilirsiniz.

Zamanında denedim, USB ısındığı zaman sistem donuyor. Live DVD'den bahsediyorsanız onu bilmiyorum, donmaz herhalde.
Anladım hocam.

Hocam SSD de şu an 101 GB yer var ayrı HDD de kullanıyorum ama onu genelde oyunları yüklemek için vs. dualbootu da önceden macOS için denedim yanlışlıkla Windows'u da silmişim ondan sonra Windows 11'e geçtim.

Geri
Yukarı