Windows 11'den Windows 10'a geçmek

İlginç bir şekilde Windows 11 bende Windows 10'a nazaran çok daha iyi çalışıyor. İlk başta GUI kısmını gereksiz bulmuştum ama bayağı düzelttiler ve ben de alıştım.

Hocam vallahi bende bayağı gecikmeli çalışıyor ya tarayıcıya girdiğim an 3 4 snlik gecikmeler falan oluyor videolarda keza öyle yani dönmeyi çok istiyorum da korkarım bir yerde yanlış yaparım diye.

Rufus dediğiniz bir program falan mı oluyor yoksa direkt o seçeceğim flashın içerisine kopyalıyor mu ayrıca her şeyi flasha yükledikten sonra setup dosyasına tıklarsam nasıl biçimlendirme falan yaparım ki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki videoyu izleyerek Rufus programı ve flash diske yazma hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz ve hayır, setup dosyayı aracılığıyla format atmak temiz olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buradaki videoyu izleyerek Rufus programı ve flash diske yazma hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz ve hayır, setup dosyayı aracılığıyla format atmak temiz olmaz.

Tamadır hocam burada Rufus ile belleğe yazdıktan sonra başlata basarsam kurulur değil mi yoksa o diğer videodaki işlemleri de yapayım mı?

Tamadır hocam burada Rufus ile belleğe yazdıktan sonra başlata basarsam kurulur değil mi yoksa o diğer videodaki işlemleri de yapayım mı?
Bu videodaki işlemleri yapın, fakat videodaki gibi yeni bir disk oluşturmak yerine sadece Windows'un kurulu olduğu bölümü biçimlendirip ileri deyin.

İlginç bir şekilde Windows 11 bende Wİndows 10'a nazaran çok daha iyi çalışıyor. İlk başta GUI kısmını gereksiz bulmuştum ama bayağı düzelttiler ve ben de alıştım.
Kesinlikle katılıyorum. Hatta ne ilginçtir ki oynadığım bir oyunda ping değerlerim bile Windows 11 ile 2-3 daha az oluyor. Birebir aynı şekilde kurulum ile Windows 10'da bir tık pingim daha fazla oluyor. Sistem açılış hızı olsun, serilik olsun ben memnunum. İlk çıktığında da kurup deneyimledim ama o zaman cidden berbat bir haldeydi. Şuan o zaman yaşadığım sorunların hiçbirini yaşamıyorum.

Bu videodaki işlemleri yapın, fakat videodaki gibi yeni bir disk oluşturmak yerine sadece Windows'un kurulu olduğu bölümü biçimlendirip ileri deyin.

Hocam buradaki işlemle farkı nedir bu video daha basit sanki ISO dosyasındaki setupa tıklayıp kuruyor.

@yuerko1 setup ile kuruluma temiz kurulum denmez. Bu işlemde de yedek alın derim.

@yuerko1 setup ile kuruluma temiz kurulum denmez. Bu işlemde de yedek alın derim.

Hocam zaten temiz kurulum C diskindeki her şeyi silmiyor mu setup sırasında her şey silinsin diye bir seçenek varmış zaten ki videodaki adam D diski falan kalıyor dedi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-09-12-15-23-47-845_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-09-12-15-23-47-845_com.google.android.youtube.jpg
    150,8 KB · Görüntüleme: 17
D diski kalır. Fakat setup ile dediğim gibi temiz kurulum olmaz. USB ile yapabilirsiniz. Zaten rehberi attım.

D diski kalır. Fakat setup ile dediğim gibi temiz kurulum olmaz. USB ile yapabilirsiniz. Zaten rehberi attım.

Hocam ben her şeyi anladım temiz kurulum yapacağım dediğiniz gibi setuptan yapmayacağım ama tek sorun şu yukarıda bir fotoda da gördünüz 2 disk var biri C biri D diski ben D'yi silmeden C'yi biçimlendirip içine kuracağım kurulum sırasında disk bölümünde bölme işlemi falan yapayım mı yoksa direkt C'yi seçip biçimlendir deyip devam etsem olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı