Windows 11'den Windows 10'a kayıpsız dönme

380015

Hectopat
Daha önce bu başlık ile bir konu buldum fakat sorularımı yanıtlamıyor. Windows 11'i beta çıktığından bu yana kullanıyorum artık dönme seçeneğim ayarlarda yok. Bugüne kadar öyle baş edemeyeceğim bir sorun çıkarmadı fakat Valorant'ta öyle bir problem çıktı ki artık Windows 11 ile baş edemeyeceğime karar verdim çünkü ne yaparsam yapayım düzelmiyor. Çok fazla oyunum var bunların kayıtları da var. Windows 11'den 10'a kayıpsız dönebilir miyim yoksa nereleri yedeklemem gerekiyor kaybetmemem için. Yedekleme yapmadan da kayıpsız dönme şansım var mı?

Usb ile kurulum yap veriler kalsın desem ne kadar olur onu da bilmiyorum. Olsa da randımanlı çalışır mı mechul. Şahsen senin yerinde olsam full yedek alıp temiz kurulum yapardım.

Daha önce bu başlık ile bir konu buldum fakat sorularımı yanıtlamıyor. Windows 11'i beta çıktığından bu yana kullanıyorum artık dönme seçeneğim ayarlarda yok. Bugüne kadar öyle baş edemeyeceğim bir sorun çıkarmadı fakat Valorant'ta öyle bir problem çıktı ki artık Windows 11 ile baş edemeyeceğime karar verdim çünkü ne yaparsam yapayım düzelmiyor. Çok fazla oyunum var bunların kayıtları da var. Windows 11'den 10'a kayıpsız dönebilir miyim yoksa nereleri yedeklemem gerekiyor kaybetmemem için. Yedekleme yapmadan da kayıpsız dönme şansım var mı?
Valorant'da problem çıkması OS bazlı değil Riot'un oyunu optimize etmemesinden kaynaklı diye düşünüyorum.

USB ile kurulum yap veriler kalsın desem ne kadar olur onu da bilmiyorum. Olsa da randımanlı çalışır mı mechul. Şahsen senin yerinde olsam Full yedek alıp temiz kurulum yapardım.

Sistemden dosyalarım kalsın Windows'u sil dedim belgelerim duruyor ama bütün programları sildi sıfırdan kurdum her şeyi test edeceğim bakalım.

Windows 11 Insider Preview nedir? Pro'u yoksa Home sürümü mü?

Insider'dan ayrıldım Pro kullanıyorum.

Valorant'ta problem çıkması OS bazlı değil Riot'un oyunu optimize etmemesinden kaynaklı diye düşünüyorum.

Bence de öyle kendilerine yazdım Windows ayarlarını kurcalattırdılar biraz ama çözüm olmadı.

Yükseltme işleminden 10 gün sonra geri dönüş olmyor maalesef. Ama verilerin uygulamaların kayıp olmadan Windows 10 dönebilirsin!

Evet 10 günü geçti o yüzden sordum her şey kalsın ama 10'a döneyim istedim öyle olmuyor anlaşılan.

Bana Windows 11 karışık geldi çok. Bir de o akıcılığı yakalayamadım aynısı Windows 8'den 10 geçerken de olmuştu geri Windows 10'a döndüm. Sanırım daha Windows 11 yüklemek için çok erken Görev Yöneticisi. Dolby Atmos etkinleştirme gibi ayarları çok karışık yapmışlar. Toparlaması için 5-6 ayı var gibi. Ayrıca RAM tüketimi Windows 11'de artmış gibi.

Sistemden dosyalarım kalsın Windows'u sil dedim belgelerim duruyor ama bütün programları sildi sıfırdan kurdum her şeyi test edeceğim bakalım.

Insider'dan ayrıldım Pro kullanıyorum.

Bence de öyle kendilerine yazdım Windows ayarlarını kurcalattırdılar biraz ama çözüm olmadı.

Evet 10 günü geçti o yüzden sordum her şey kalsın ama 10'a döneyim istedim öyle olmuyor anlaşılan.
Windows 10 ISO indir Download Windows 10 ve ardından İSO'u aç Setup.exe'i çalıştır ve Kuruluma başla mesala Windows 7 den 10 Yükseltme yaparmış gibi öyle ve Windows 10 geri döneçeksin veriler ve uygulamalar oyunlar silinmeyeçek

SANA BU KISMI LAZIM Keep personal files and apps BU GELMESE YÜKLEME YAPMA!

Screenshot 2021-10-06 031956.jpg

Geri
Yukarı