Windows 11'den Windows 10'a Veri Kaybı Olmadan Geçme

cankute

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 1 senedir Windows 11 kullanıyorum ve bilgisayarımın yavaşladığını düşünüyorum, bu nedenle Windows 10'a geçeceğim. Acaba hiçbir veri kaybı olmadan geri dönme yolu var mı? Yani masaüstümdeki simgelerin yerine kadar, arka plan resmime kadar her şeyin aynı kalmasını istiyorum. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece win 10'dan win 11'e geçtiğinde belli bir süre tekrar 10'a dönmen için şansın oluyor. Böyle bir şeyin yanlış değilsem imkani yok maalesef.
Tek çözüm format 10'a dönmek için.

Normal format atarak geçebilirsiniz. Diskinizi biçimlendirmediğiniz sürece dosyalarınız silinmez ama simgelerin yerine kadar, arka plan resimlerine kadar falan bayağı abartılı bir istek olmuş. Sürüm yükseltirken dosyalar korunur, sürüm düşürürken öyle dediğiniz gibi simgelerin yerine kadar olmaz.

Normal format atarak geçebilirsiniz. Diskinizi biçimlendirmediğiniz sürece dosyalarınız silinmez ama simgelerin yerine kadar, arka plan resimlerine kadar falan bayağı abartılı bir istek olmuş. Sürüm yükseltirken dosyalar korunur, sürüm düşürürken öyle dediğiniz gibi simgelerin yerine kadar olmaz.

Hocam yani iconlar durur değil mi? Çünkü bir sürü icon var ve tekrar eklemem zor olur, ayrıca masaüstünde fotoğraflarım da var. Ayrıca C diskimde RDR2 gibi yüksek boyutlu bir oyun var ve tekrar indirmek istemem.

Hocam yani iconlar durur değil mi? Çünkü bir sürü icon var ve tekrar eklemem zor olur, ayrıca masaüstünde fotoğraflarım da var. Ayrıca C diskimde RDR2 gibi yüksek boyutlu bir oyun var ve tekrar indirmek istemem.
Format demek Windows kurulu diskin yani C diskinin silinme işlemidir. Soft format dosyalarınızı Windows.old klasörüne taşır. Ama uygulamalar ve ayarlar silinir. Ama eğer bunları onedrive içine yedeklerseniz geri yükleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı