Windows 11'e geçilir mi?

Atıl vaziyette duran HDD'me kurup denedim. Bence bir tık daha iyi çalışıyor geliştirici sürümü olmasına rağmen. Sanki sistem biraz daha hafiflemiş gibi geldi. HDD'ye kurmama rağmen çok bi yavaşlık hissetmedim. Aynı HDD'ye Win10 kurduğumda ise gözle görülür bir yavaşlık mevcuttu.

Tam sürümü çıktığında bile hatalarının vs giderilmesi en az 1 yıl sürer. Bence Windows'ta bir sonraki sürüme (eğer her yeni çıkanı alan tiplerden değilseniz) kendi iradenizle geçmezsiniz, zorla geçirttirilirsiniz. Eski sürümlerin güncelleştirmelerini durdurarak sizi zorla üst sürüme geçirirler. Aksi takdirde şu an hala Windows 7 de rahat rahat takılıyor olurdum. Kapitalizm.

Bence geçilir ben kurdum şuan çok rahat ve hızlı çalışıyor. Performans artışı oldu diyebilirim. Artık hızlı açılıyor an azından.
Tasarım filan her şey çok güzel. Ayrıca MacOS'a da hiç benzemiyor. Uygulamalar ortada olunca Mac mi oluyor.
Tasarım her şey çok hızlı akıcı. Beta olmasına rağmen hiç sorun yok. Ben iki gündür kullanıyorum hiç sorun yok. Harika bir Windows sürümü. İyiki de gelmiş. Windows 10'un arayüzünden nefret ediyordum Windows 11 ilaç gibi geldi.

Bence geçilir ben kurdum şuan çok rahat ve hızlı çalışıyor. Performans artışı oldu diyebilirim. Artık hızlı açılıyor an azından.
Tasarım filan her şey çok güzel. Ayrıca MacOS'a da hiç benzemiyor. Uygulamalar ortada olunca Mac mi oluyor.
Tasarım her şey çok hızlı akıcı. Beta olmasına rağmen hiç sorun yok. Ben iki gündür kullanıyorum hiç sorun yok. Harika bir Windows sürümü. İyiki de gelmiş. Windows 10'un arayüzünden nefret ediyordum Windows 11 ilaç gibi geldi.
Programlarda uyumsuzluk yaşadınız mı?

Geçilir en nihayetinde yeni bir sürüm. Ben Windows 10 Home 20H2 sürümünü kullanıyorum. Windows 11 ne zaman tam manasıyla çıkar ve sıkıntısız kullanılırsa o zaman geçiş yaparım. Zaten Recep Bey de Windows 11 incelemesinde Windows 10 lisansı olanların ücretsiz 11'e sahip olabileceklerini söylemişti. Sistemi daha da yorar mı bilemem ama güncel teknolojiler her zaman sistemi yoracak diye bir kaide yok. Eğer Windows 10'dan daha az RAM ve CPU tüketirse 10'un yüzüne bile bakılmaz artık. Umarım öyle de olur. Aksi hâlde Windows 10'a gelen ufak bir yama gibi gözükmekten öteye gidemez bu hâliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı