Windows 11'e geçilir mi?

Windows 11'in şu anki durumu nedir? Sizce geçilir mi? Geçersem sıkıntı yaşar mıyım? Artıları ne olur?

Gigabyte anakart kullanıyorsanız kesinlikle geçmeyin. Secure Boot'u açayım derken sevgili Gigabyte'nin kronik sorunu yüzünden BIOS bozulmuştu. Ancak onun haricinde Windows 11'den gayet memnundum geçmenizi öneririm tabii ki.

Sistem şartlarını karşılamıyor ise yüklemeyin çoğu kişi desteklenmeyen sistem ile kurmaya çalışıyor e hali ile optimize edilmediği için sorun yaşıyor veya TPM kapatıyor bu da çeşitli sorunlar yaratıyor.

Eğer sistem işlemciniz ve TPM sorununuz yok direk destekliyor ise temiz kurulum ile geçebilirsiniz. 3. aya girdim hiçbir sorun bug vs ile karşılaşmadım Windows 10 ne kadar stabil ise şu an 11 de bende aynı deneyimi yaşatıyor ha fark var mı evet var sistem çok daha hızlı tepki veriyor. Menüler vs açılış hızları oldukça iyi. Oyunlarda hiçbir sorun yok.

Bende başlarda çekiniyordum yorumları görünce ama yükleyince kendi gözlerim ile görmüş oldum. Tekrar dediğim gibi sisteminiz destekliyor ise geçebilirsiniz. Temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Ben bugün geçtim ve çok mutluyum. Genel olarak güzel ve akıcı bir işletim sistemi. Performans odaklı bir test yapmadım ancak her şey yolunda görünüyor. Bence insanlar yeniliklere kolay alışamadıkları için hayıflanıyorlar.

Geri
Yukarı