Windows 11'e geçilir mi?

İlk çıktığı zamanlar öyleydi şimdi daha güzel oldu.

Hocam şu an hala öyle.
CMD'yi açın 10.0.22621.1194
10.0 detayı.
Zaten server 2003 altyapısı ile çalışıyor ancak ana sistem Windows 10 üzerinde çalışıyor.
Not: Windows 11'i severek kullanıyorum tavsiye ederim sisteminiz destekliyorsa geçin

Ekran görüntüsü 2023-01-30 111859.png

Son düzenleme:
Hocam şu an hala öyle.
CMD'yi açın 10.0.22621.1194
10.0 detayı.
Zaten server 2003 altyapısı ile çalışıyor ancak ana sistem Windows 10 üzerinde çalışıyor.
not: Windows 11'i severek kullanıyorum tavsiye ederim sisteminiz destekliyorsa geçin

Eki Görüntüle 1650375

Yönetici olarak çalıştırınca eski CMD açılıyor normal olarak açınca yeni tasarımıyla geliyor ama 10.0 konusunda hak veriyorum Windows 10 ile aynı çekirdek sürümü kullanıyor bunun iyi yanları da Windows 10'u destekleyen her şey 11'i de destekleyecek eğer çekirdek sürümü değişirse ekran kartı sürücüm büyük ihtimalle desteklemez Intel HD 4000 kullanıyorum.

i.png

Yönetici olarak çalıştırınca eski CMD açılıyor normal olarak açınca yeni tasarımıyla geliyor ama 10.0 konusunda hak veriyorum Windows 10 ile aynı çekirdek sürümü kullanıyor bunun iyi yanları da Windows 10'u destekleyen her şey 11'i de destekleyecek eğer çekirdek sürümü değişirse ekran kartı sürücüm büyük ihtimalle desteklemez Intel HD 4000 kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1650405

Hocam kullanıcı adımda ismim yazıyor ifşa olmasın diye yönetici olarak açtım.

Windows 10'un yeni çıktığı zamanlar pek stabil ve performanslı olmadığını, geçmenin mantıklı olmadığını söylüyorlardı. Bende bu yüzden bayağı uzun süre Windows 7 kullandım, Windows 10 iyice stabil hale geldiğinde Windows 10'a geçiş yaptım. Şu anda aynısını Windows 11 içinde düşünüyorum.

Bence Windows 11 iyice stabil hale geldiğinde geçiş yapın.

Windows 11'i benim sistemim için daha stabil buluyorum. Windows 10'a göre daha az RAM kullanımı var. Sisteminiz destekliyorsa geçebilirsiniz.

Sisteminiz Windows 11 için gayet idealdir yalnız valorant gibi bazı oyunlarda sorun yaşayabilirsiniz ama ekran kartınız UEFI destekliyorsa sorun olmaz. Bende RX 560 4GB var şu ana kadar bir sorun göremedim (3.5 aydır kullanıyorum). 3 5 FPS kaybı gerçekleşebilir ama sizin sizteminizde 3 5 FPS ye önem vermezsiniz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı