Windows 11'e geçilir mi?

11'de hiç bir problem yok. Geçebilirsin. Ben desteklemeyen işlemci ile 1 yıl kullandım 6700K ile. Resmi olarak sürüldüğü ilk günden itibaren temiz kurulumla yükledim. Buna dikkat edin temiz kurulum yapın. Win 7 iyi iyi diye yıllarca kullandılar sonra 10'a geçti herkes. Microsoft artık 10 için çalışmayacak. Her gelen güncellemeyi de kur tertemiz kullan. Kötü diyenlere de aldırma, yarın bir gün hepsi eninde sonunda geçecekler sistemleri destekliyorsa.

Çok uzun zamandır Windows 11 kullanıyorum Windows 10'u tamamen unuttum neredeyse ve diyorum bu sistem eskidi Win 12 gelse keşke diyeama hala bazıları için yeni.

"Bak güzel kardeşim,bak arkadaşım. Burası bir forum. Technopat Sosyal. Anladın mı? Olay zaten bu herkes kendi deneyimini yazıyor."

Kusura bakma ama şu yorumundan sonra geri kalanları okumadım. Burası bir forum, herkes kendi deneyimini yazabilir tabii ki sıkıntı bu değil. Birileri kendi deneyim ve kendi gibi aynı deneyim yaşayanlar üzerinden bir başka kullanıcıya kalkıp "geçme, Windows 11 problemli" demesi komik durum. Üstelik bu tutumda olan birisi sonra da kalkıp burası forum herkes kendi deneyimini yazıyor fln diyor. Biraz tutarlı ol. İlk yorumuna bakar mısın ? Burası forum. Tabii ki herkes kendi deneyimini yazacak, ama ben ilk yorumlarımda da yazdım. Sen kendin özellikle kötü bir deneyim yaşadığın için Windows 11 işletim sistemini yerden yere vurdun, konuyu açan arkadaşa yaptığın ilk yorumun ilk cümlesinde "geçme" dedin. Pardon da deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre mi haraket edecek ? İzin ver herkes denesin senin gibi, o zaman daha iyi anlaşılır kötü mü iyi mi. Yani bir işletim sistemi için kötü ya da iyi konusu değil bu. Konuyu açan arkadaş merak edip sormuş. Sen kalkıyorsun "geçme" diyorsun üzerine kendi olumsuz ve senin gibi olumsuz deneyimler yaşamış kullanıcıları örnek veriyorsun. Bunun mantığı nedir ? Senin üzerine ben kendim Windows 11 değerlerimi paylaştım. Tek bir sorun bile yaşamadım. Merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin o ayrı. Ama böyle karşındakinle dalga geçer gibi, bir de aşağılar gibi konuşma. Ruh hastası mısın diye bana tepki veriyorsun. Problemleri olan sensin bence, çünkü bir türlü kendi tutarsızlığını anlamıyorsun. Ben senin ve bir çok olumsuz deneyim sahibi olan Windows 11 işletim sisteminde gayet iyi geçiniyorum. Buna rağmen kalkıp senin yaptığın gibi merak edenlere bodozlama "Ah çok güzel Windows 11 muhteşem ben de 0 sorun sende de problem olmayacak" gibi davranış sergilemiyorum, ama sen bunu yaptın, hemde negatif tarafını :) Ben ise senin üzerine elle tutulur şekilde olumlu yorumlar paylaşımlar yapınca kalkıp bana "ruh hastası mısın" diyosun. Konuya gel, şimdide burası forum oldu, herkes deneyimini paylaşan oldu. Bu son yorumu yapan arkadaş ilk yorumunu iyi okusun, forumda herkes deneyimini böyle yaparsa ne hale gelir ? Seni moderatör yapsınlar Windows 11 bölümünü sil.
Ben senin yazdığına alıntıları ile cevap veriyorum. Sen hala kendi dediğini diyorsun. Yazdığımı okumayacaksan bana cevap verme. Tek taraflı muhabbet istiyorsan duvara doğru konuş. Mantıktan bahsediyorsun. Gel bakalım senin kullandığın mantığı inceleyelim.

@Durmazzali47 nickli arkadaş bir konu açıyor. Sorusu çok basit. "Arkadaşlar Windows 11'e geçilir mi?"
Bu soru üzerine verilecek 3 farklı cevap var.
a- Geçilir
b- Geçilmez
c- Tereddüt - şansını dene vs. gibi orta yollu cevaplar
Forum demokratik bir ortamda herkesin fikrini özgürce belirten insanlardan oluştuğu için herkes kendi deneyimini söylüyor. A grubundaki insanlar Windows 11'i bilgisayarına yüklemiş ve stabil bir şekilde çalıştırmış insanlar. Bu insanlar evet geçilir sorunsuz veya çok az sorunlu diyor. Başım üstüne. Demokratik olarak fikirlerini belirttiler.​

Mesela @GRBreakpoint arkadaş geçilir hiçbir problem yok Windows 11'de yazmış.
Aslında Windows 11'de , yeryüzünde yazılmış her yazılım gibi problemler var. Problemsiz işletim sistemi yok yeryüzünde bildiğimiz üzere. Bu arkadaş gibi a grubundaki arkadaşlarımız kendi kafasında ölçmüş biçmiş ve gerek kendi deneyimlerini gerek topluluktaki yorumları okuyarak geçilir fikrine ulaşmışlar ve belirtmişler. En nihayetinde kendi fikirlerini aktarmışlar. Dünya üzerindeki bütün Windows 11 kullanıcılarının toplam oturum sürelerindeki hata oranlarını tek tek üst üste koyup toplayıp bilimsel bir sonuç elde edecek halleri yok değil mi?
Aynı şekilde beni kapsayacak şekilde b grubu da kendi deneyimlerimizi ve topluluktaki birkaç yorumu birkaç google aramasını vs. okumuşuz ve geçilmez yorumunda karar kılmışız. Sayı önemli değil.
Sen a grubundaki geçilir diyen insanların yorumunu gayet normal bir şekilde okuyup hak veriyorsun. Sonra b grubu yorumunu okuyorsun ve "Kendi kafana göre bir kanıya vardın yaa!" diye saçma sapan bir itirazda bulunuyorsun. A grubu geçilir kanısını vahiy yoluyla mı elde etti?
Bak yine ne kadar saçmalarsan saçmala demokratik ortama saygımdan senin mesajını alıntılıyorum, dikkate alıp okuduğum için ;
"Pardon da deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre mi haraket edecek ?"
EE deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre hareket edip Windows 11 e geçince problem yok benim deneyimime göre hareket edip Windows 10 da kalınca mı problem var? Ne kadar saçma mantık kurduğunu anladın mı? İki tarafta fikrini beyan etti ve sen sadece bir tarafın fikrine kızıyorsun. Yani sana göre sen haklısın ben haksızım. Hiçbir problem yok ben haksız olayım. Eğer haksızsam bana veri sun. Hiç olmazsa fikrini söyle fikrine de saygım var. De ki Windows 11 de şu şu şu var güzel olmuş geçilir. Bende aksi bir fikir belirteyim. Daha ilk mesajda bana attığınız yazı ;
"Sizin burada ki üslubunuz bana kendini ortaya atıp daha çok ben haklıyım diye karşı tarafa çamur atmaya çalışan siyasetçilere benzettim."
Bir tane haklılık üzerine yazdığım bir şey yok,aynı bir üstteki mesajımda yazdığım gibi, kendi kafanızdan element uyduruyorsunuz, demediğim kullanmadığım ifadeleri kullanmışım gibi yapıyorsunuz.
--- --- ---
"Çok zor bir şey değil konuyu açan arkadaşa sistemin iyiyse Windows 11 deneyebilirsin demek. En azından "dene kendin gör" demek derken zorlanmamalısın. 🙃"
--- --- ---
Niye diyeyim? Ben size insanları Windows 10'a yönlendirin diyor muyum? Banane Windows 10 kullanan insanlardan. Zaten Windows 11 i neden bu kadar çok istediğinizi de anlamış değilim. Dosya gezginindeki çoklu sekmeli yapıya mı aşık oldunuz?
--- --- ---
"Anladım yani bazı insanlara elle tutulur kanıtla gitsende o toksikce davranmaya devam edecek. Bizi bir tür yarış kafasına sokan kendileri, hiçbir şekilde anlamıyorlar, ve manipüle etmeye devam ediyorlar, sonra elle tutulur ekran görüntüsü atıyorsun, hani o yarış kafasından da cevap versek bir türlü an la mı yor lar"
--- --- ---
En son bu saçma sapan ithamınızdan sonra size hakaret ettim.
Çünkü o kadar mantıksızca yorum yapıyorsunuz ki, ben size orada ethernet sürücüsü, ekran kartı sürücüsü, windows update, dosya gezgini, görev yöneticisi ile ilgili sıkıntılar var/yaşıyorum diyorum siz birdenbire bana mouse input lag testlerini gösterip bak bu işletim sistemi çok iyi diyorsunuz. Bu neyin kafası? Madde mi kullanıyorsunuz? Bir de ekran görüntüsünü alıp mouse input lag değeri ile Windows 11 in iyi bir işletim sistemi olduğunu kanıtlamışsınız bana :)
Bu o kadar saçma bir tartışma ki Windows 11'e geçilir mi sorusunun sahibi bile siz değilsiniz.
Bu arada arkadaşlar @Querencia arkadaşımızdan edindiğimiz veriye göre Windows 11 Windows 10 dan daha iyi bir işletim sistemi çünkü mouse input latency değeri daha düşük. Biliyorsunuz işletim sistemi seçiminde en önemli şey mouse input latencydir. Sanallaştırma, render değerleri, donanım-yazılım desteği, gpu performansı, stabilite, kaynak kullanımı filan bunları bir kenara bırakıp ilk iş mouse girdi gecikmesini ölçüyoruz. İşin garibi mouse input lag şu anki küçük bir araştırmama göre Linux'ta Windows(10)'tan daha iyi değerlerde. Windows 11'in çıkmadığını varsaydığımızda sizin mantığınıza göre Linux, Windows 10'dan daha iyi bir işletim sistemi. Çünkü mouse input lag falan filan...
Ortalama bir oyuncuya gidip Linux'ta input latency daha düşük Windows kullanma Linux kullan demenin ne kadar saçma olduğunu düşünün.

Geçeli epey oldu, sorun yaşamadım geçenlerde yanlışlıkla sistemi komple uçurmam haricinde. Windows 11 ile devam.

Ben senin yazdığına alıntıları ile cevap veriyorum. Sen hala kendi dediğini diyorsun. Yazdığımı okumayacaksan bana cevap verme. Tek taraflı muhabbet istiyorsan duvara doğru konuş. Mantıktan bahsediyorsun. Gel bakalım senin kullandığın mantığı inceleyelim.

@Durmazzali47 nickli arkadaş bir konu açıyor. Sorusu çok basit. "Arkadaşlar Windows 11'e geçilir mi?"​

Bu soru üzerine verilecek 3 farklı cevap var.​

a- Geçilir​

b- Geçilmez​

c- Tereddüt - şansını dene vs. gibi orta yollu cevaplar​

Forum demokratik bir ortamda herkesin fikrini özgürce belirten insanlardan oluştuğu için herkes kendi deneyimini söylüyor. A grubundaki insanlar Windows 11'i bilgisayarına yüklemiş ve stabil bir şekilde çalıştırmış insanlar. Bu insanlar evet geçilir sorunsuz veya çok az sorunlu diyor. Başım üstüne. Demokratik olarak fikirlerini belirttiler.​

Mesela @GRBreakpoint arkadaş geçilir hiçbir problem yok Windows 11'de yazmış.​

Aslında Windows 11'de , yeryüzünde yazılmış her yazılım gibi problemler var. Problemsiz işletim sistemi yok yeryüzünde bildiğimiz üzere. Bu arkadaş gibi a grubundaki arkadaşlarımız kendi kafasında ölçmüş biçmiş ve gerek kendi deneyimlerini gerek topluluktaki yorumları okuyarak geçilir fikrine ulaşmışlar ve belirtmişler. En nihayetinde kendi fikirlerini aktarmışlar. Dünya üzerindeki bütün Windows 11 kullanıcılarının toplam oturum sürelerindeki hata oranlarını tek tek üst üste koyup toplayıp bilimsel bir sonuç elde edecek halleri yok değil mi?​

Aynı şekilde beni kapsayacak şekilde b grubu da kendi deneyimlerimizi ve topluluktaki birkaç yorumu birkaç google aramasını vs. okumuşuz ve geçilmez yorumunda karar kılmışız. Sayı önemli değil.​

Sen a grubundaki geçilir diyen insanların yorumunu gayet normal bir şekilde okuyup hak veriyorsun. Sonra b grubu yorumunu okuyorsun ve "Kendi kafana göre bir kanıya vardın yaa!" diye saçma sapan bir itirazda bulunuyorsun. A grubu geçilir kanısını vahiy yoluyla mı elde etti?​

Bak yine ne kadar saçmalarsan saçmala demokratik ortama saygımdan senin mesajını alıntılıyorum, dikkate alıp okuduğum için ;​

"Pardon da deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre mi haraket edecek ?"​

EE deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre hareket edip Windows 11 e geçince problem yok benim deneyimime göre hareket edip Windows 10 da kalınca mı problem var? Ne kadar saçma mantık kurduğunu anladın mı? İki tarafta fikrini beyan etti ve sen sadece bir tarafın fikrine kızıyorsun. Yani sana göre sen haklısın ben haksızım. Hiçbir problem yok ben haksız olayım. Eğer haksızsam bana veri sun. Hiç olmazsa fikrini söyle fikrine de saygım var. De ki Windows 11 de şu şu şu var güzel olmuş geçilir. Bende aksi bir fikir belirteyim. Daha ilk mesajda bana attığınız yazı ;​

"Sizin burada ki üslubunuz bana kendini ortaya atıp daha çok ben haklıyım diye karşı tarafa çamur atmaya çalışan siyasetçilere benzettim."​

Bir tane haklılık üzerine yazdığım bir şey yok,aynı bir üstteki mesajımda yazdığım gibi, kendi kafanızdan element uyduruyorsunuz, demediğim kullanmadığım ifadeleri kullanmışım gibi yapıyorsunuz.​

--- --- ---​

"Çok zor bir şey değil konuyu açan arkadaşa sistemin iyiyse Windows 11 deneyebilirsin demek. En azından "dene kendin gör" demek derken zorlanmamalısın. 🙃"​

--- --- ---​

Niye diyeyim? Ben size insanları Windows 10'a yönlendirin diyor muyum? Banane Windows 10 kullanan insanlardan. Zaten Windows 11 i neden bu kadar çok istediğinizi de anlamış değilim. Dosya gezginindeki çoklu sekmeli yapıya mı aşık oldunuz?​

--- --- ---​

"Anladım yani bazı insanlara elle tutulur kanıtla gitsende o toksikce davranmaya devam edecek. Bizi bir tür yarış kafasına sokan kendileri, hiçbir şekilde anlamıyorlar, ve manipüle etmeye devam ediyorlar, sonra elle tutulur ekran görüntüsü atıyorsun, hani o yarış kafasından da cevap versek bir türlü an la mı yor lar"​

--- --- ---​

En son bu saçma sapan ithamınızdan sonra size hakaret ettim.​

Çünkü o kadar mantıksızca yorum yapıyorsunuz ki, ben size orada ethernet sürücüsü, ekran kartı sürücüsü, windows update, dosya gezgini, görev yöneticisi ile ilgili sıkıntılar var/yaşıyorum diyorum siz birdenbire bana mouse input lag testlerini gösterip bak bu işletim sistemi çok iyi diyorsunuz. Bu neyin kafası? Madde mi kullanıyorsunuz? Bir de ekran görüntüsünü alıp mouse input lag değeri ile Windows 11 in iyi bir işletim sistemi olduğunu kanıtlamışsınız bana :)

Bu o kadar saçma bir tartışma ki Windows 11'e geçilir mi sorusunun sahibi bile siz değilsiniz.​

Bu arada arkadaşlar @Querencia arkadaşımızdan edindiğimiz veriye göre Windows 11 Windows 10 dan daha iyi bir işletim sistemi çünkü mouse input latency değeri daha düşük. Biliyorsunuz işletim sistemi seçiminde en önemli şey mouse input latencydir. Sanallaştırma, render değerleri, donanım-yazılım desteği, gpu performansı, stabilite, kaynak kullanımı filan bunları bir kenara bırakıp ilk iş mouse girdi gecikmesini ölçüyoruz. İşin garibi mouse input lag şu anki küçük bir araştırmama göre Linux'ta Windows(10)'tan daha iyi değerlerde. Windows 11'in çıkmadığını varsaydığımızda sizin mantığınıza göre Linux, Windows 10'dan daha iyi bir işletim sistemi. Çünkü mouse input lag falan filan...​

Ortalama bir oyuncuya gidip Linux'ta input latency daha düşük Windows kullanma Linux kullan demenin ne kadar saçma olduğunu düşünün.​

Olumlu bir yönlendirme neden canımı sıksın ki ? Pardon da sizin gibi böyle negatif pohpohlayanlar yüzünden forumlarda herkes ezber basıyor. Kendi yorumunla bile kendini tarif ettin, bak ilk yorumunu iyi oku tekrardan istersen daha iyi anlayabilmen için ne kadar tutarsızlaştığını gitgide; "Hepiniz geçilir dediniz, uydum geçtim"

Bana böyle dil dökeceğine dön neler yazdığına iyi bir bak. Sürekli mantıklı şekilde cevap veriyorsun. Hayır mantıklı yorum ben yaptığım için bu şekilde olmaya çalışıyorsun. Burada konuyu açan arkadaş anket yapmıyor. Yani 3 seçenek yok, bir çok seçenek çıkabilir karşına. Arkadaşın daha işletim sistemi üzerinde neler yapacağını bile bilmiyoruz. Problem değil ama herkes senin donanımını kullanıyor ne de olsa herkes senin gibi yaşamak zorunda, o yüzden kararın net değil mi "geçme" Kabaca konuşan sensin. Bana "Ruh hastası mısın" diyorsun sonra da anlayışlı davranması gereken kişi durumuna ben düşürülüyorum ne hikmetse. Bak gerçekten şimdi mantıklı ol. Bu forumda kullanıcıların %90 belki daha fazlası Windows işletim sistemini kullanıyor. Eminim bu konuda hemfikirizdir, ama sen şimdi sırf üste çıkmak için geri kalan azınlığı baz alacaksın, çünkü senin mantığın bu şekilde çalışıyor, suçlama ve savunma yapıyorsun işine gelince. Kendimden örnek vereyim bak mesela benimde canımı en çok sıkan konulardan birisi Türkiye'de ki internet sağlayıcıları. Ben eleştirimi aynen senin gibi yapıyorum, hatta emin ol daha detaylandırıyorum insanların görmesi ve bilmesi için. Ama araya, ay herkes bana şu internet firması için iyi dedi. Ben de geçtim ama iyi değil, gibi şeyler söylemiyorum. Anladın mı. Yani ben senin Microsoft hakkında ki o yorumlarına bir şey demiyorum, enerjin rezalet kardeşim seni okuyanları kitliyorsun. Ah keşke ilk yorumum sana "Hangi Windows kuralım o zaman" diye sormak olsaydı, o zaman nasıl bi tutumun olurdu çok merak ediyorum, çünkü Microsoft'un içinden geçtin resmen, hak veriyorum, ama yani sonuç nedir ? Büyük bir problemden bahsetmişsin ama çözümden bahsetmemişsin, hadi bahsetmedin diyelim, seni okuyanlarada hiçbir yol göstermemişsin. Kitlemek senin derdin tamamen. Ayrıca sana Windows 11 üzeri gecikme değerlerimi göstermemin nedeni o görüntüden önce attığım tüm yorumlarda anlatamadığım şey içindi. Hani yazdıklarımı anlamıyorsun diye. Yani anla. Ben internet firmaların hepsi rezalet derken doğru bir şey söylüyorum, ama bununla birlikte o firmalardan her abonenin rezalet internet kullandığını hiçbir şekilde imaa etmiyorum, ama sen etmekle kalmayıp konuyu açan arkadaşa resmen "geçme" dedin. Daha iyi anlaman için şimdi benim rezalet bir internetim var, xxx firmaya aboneyim, ve o firmayı merak eden birisi geliyor, ben de direkt "geçme" mi diyeyim? Başka birisi çıkıp mantıklı konuştuğu zamanda bana karşı ben de senin gibi dönüp o kişiye "ruh hastası mısın" diye tepki mi vereyim. Eğri otur doğru konuş canım benim. Doğru seyler söylüyorsun ama sonuç yok. Hadi şimdi yine mantıklı olmaya çalışmaya devam et. Yok burası forum, 3 seçenek varmış...Karşında ki bir insanla bir şey paylaştığın zaman bence olumlu şekilde düşündür. Hani bu konuda o kadar batacak bir konu değil aslında. Neyse artık öğrenmişsindir ama bazı insanlar sana şunu yap, bunu yap, geç, geçme derse bir daha ki sefer deneyerek doğru bul, ya da tam tersi. Tabii ki insanların bilgi paylaşımlarına ihtiyacımız var, ama böyle bodozlama ortaya kendini atıp "geçme" diyen birisini dinlemesin bence kimse. Sen kendin bu deneyimi bile olumsuz şekilde almışsın, ve sana yapanlar gibi aynı şeyi bir başkasına yapıyorsun, tebrik ederim :D

@Durmazzali47 nickli arkadaş bir konu açıyor. Sorusu çok basit. "arkadaşlar Windows 11'e geçilir mi?"​

bu soru üzerine verilecek 3 farklı cevap var.​

a- geçilir​

b- geçilmez​

C- tereddüt - şansını dene vs. gibi orta yollu cevaplar​

forum demokratik bir ortamda herkesin fikrini özgürce belirten insanlardan oluştuğu için herkes kendi deneyimini söylüyor. A grubundaki insanlar Windows 11'i bilgisayarına yüklemiş ve stabil bir şekilde çalıştırmış insanlar. Bu insanlar evet geçilir sorunsuz veya çok az sorunlu diyor. Başım üstüne. Demokratik olarak fikirlerini belirttiler.​

mesela @GRBreakpoint arkadaş geçilir hiçbir problem yok Windows 11'de yazmış.​

aslında Windows 11'de, yeryüzünde yazılmış her yazılım gibi problemler var. Problemsiz işletim sistemi yok yeryüzünde bildiğimiz üzere. Bu arkadaş gibi a grubundaki arkadaşlarımız kendi kafasında ölçmüş biçmiş ve gerek kendi deneyimlerini gerek topluluktaki yorumları okuyarak geçilir fikrine ulaşmışlar ve belirtmişler. En nihayetinde kendi fikirlerini aktarmışlar. Dünya üzerindeki bütün Windows 11 kullanıcılarının toplam oturum sürelerindeki hata oranlarını tek tek üst üste koyup toplayıp bilimsel bir sonuç elde edecek halleri yok değil mi?​

aynı şekilde beni kapsayacak şekilde b grubu da kendi deneyimlerimizi ve topluluktaki birkaç yorumu birkaç Google aramasını vs. okumuşuz ve geçilmez yorumunda karar kılmışız. Sayı önemli değil.​

sen a grubundaki geçilir diyen insanların yorumunu gayet normal bir şekilde okuyup hak veriyorsun. Sonra b grubu yorumunu okuyorsun ve "kendi kafana göre bir kanıya vardın yahu!" diye saçma sapan bir itirazda bulunuyorsun. A grubu geçilir kanısını vahiy yoluyla mı elde etti?​

bak yine ne kadar saçmalarsan saçmala demokratik ortama saygımdan senin mesajını alıntılıyorum, dikkate alıp okuduğum için;​

"pardon da deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre mi hareket edecek?"​

ee deneyim sahibi olmayan herkes senin deneyimine göre hareket edip Windows 11'e geçince problem yok benim deneyimime göre hareket edip Windows 10 da kalınca mı problem var? Ne kadar saçma mantık kurduğunu anladın mı? İki tarafta fikrini beyan etti ve sen sadece bir tarafın fikrine kızıyorsun. Yani sana göre sen haklısın ben haksızım. Hiçbir problem yok ben haksız olayım. Eğer haksızsam bana veri sun. Hiç olmazsa fikrini söyle fikrine de saygım var. De ki Windows 11 de şu şu şu var güzel olmuş geçilir. Bende aksi bir fikir belirteyim. Daha ilk mesajda bana attığınız yazı;​

"sizin burada ki üslubunuz bana kendini ortaya atıp daha çok ben haklıyım diye karşı tarafa çamur atmaya çalışan siyasetçilere benzettim."​

bir tane haklılık üzerine yazdığım bir şey yok, aynı bir üstteki mesajımda yazdığım gibi, kendi kafanızdan element uyduruyorsunuz, demediğim kullanmadığım ifadeleri kullanmışım gibi yapıyorsunuz.​

--- --- ---​

"çok zor bir şey değil konuyu açan arkadaşa sistemin iyiyse Windows 11 deneyebilirsin demek. En azından "dene kendin gör" demek derken zorlanmamalısın. 🙃"​

--- --- ---​

niye diyeyim? Ben size insanları Windows 10'a yönlendirin diyor muyum? Bana ne Windows 10 kullanan insanlardan. Zaten Windows 11'i neden bu kadar çok istediğinizi de anlamış değilim. Dosya gezginindeki çoklu sekmeli yapıya mı aşık oldunuz?​

--- --- ---​

"anladım yani bazı insanlara elle tutulur kanıtla gitsende o toksikce davranmaya devam edecek. Bizi bir tür yarış kafasına sokan kendileri, hiçbir şekilde anlamıyorlar, ve manipüle etmeye devam ediyorlar, sonra elle tutulur ekran görüntüsü atıyorsun, hani o yarış kafasından da cevap versek bir türlü an la mı yor lar"​

--- --- ---​

en son bu saçma sapan ithamınızdan sonra size hakaret ettim.​

çünkü o kadar mantıksızca yorum yapıyorsunuz ki, ben size orada Ethernet sürücüsü, ekran kartı sürücüsü, Windows Update, dosya gezgini, Görev Yöneticisi ile ilgili sıkıntılar var/yaşıyorum diyorum siz birdenbire bana mouse input lag testlerini gösterip bak bu işletim sistemi çok iyi diyorsunuz. Bu neyin kafası? Madde mi kullanıyorsunuz? Bir de ekran görüntüsünü alıp mouse input lag değeri ile Windows 11'in iyi bir işletim sistemi olduğunu kanıtlamışsınız bana :)

bu o kadar saçma bir tartışma ki Windows 11'e geçilir mi sorusunun sahibi bile siz değilsiniz.​

bu arada arkadaşlar @Querencia arkadaşımızdan edindiğimiz veriye göre Windows 11 Windows 10'dan daha iyi bir işletim sistemi çünkü mouse input latency değeri daha düşük. Biliyorsunuz işletim sistemi seçiminde en önemli şey mouse input latencydir. Sanallaştırma, render değerleri, donanım-yazılım desteği, GPU performansı, stabilite, kaynak kullanımı filan bunları bir kenara bırakıp ilk iş mouse girdi gecikmesini ölçüyoruz. İşin garibi mouse input lag şu anki küçük bir araştırmama göre Linux'ta Windows(10)'tan daha iyi değerlerde. Windows 11'in çıkmadığını varsaydığımızda sizin mantığınıza göre Linux, Windows 10'dan daha iyi bir işletim sistemi. Çünkü mouse input lag falan filan...​

ortalama bir oyuncuya gidip Linux'ta input latency daha düşük Windows kullanma Linux kullan demenin ne kadar saçma olduğunu düşünün.​

Yani mouse input Lag'ı düşük istiyorsa madem geçsin Linux. Her şey input lagsa çözümü budur. Bunlara anlatmaya değmez hocam.

Yani mouse input Lag'ı düşük istiyorsa madem geçsin Linux. Her şey input lagsa çözümü budur. Bunlara anlatmaya değmez hocam.
O mouse inputlag değil. Windows 11 işletim sistemi alakalıda değil, Windows 7 bile destekleyen bir kısayol uygulaması. İşletim sistemi üzerinde ki tüm gecikmeyi gözlemliyor kısa yoldan. Bunu CMD penceresi üzerinden uzun sürede yapmandan kurtarıyor. Daha LatencyMon nedir bilmiyorsun, sonra da ezber ezber konuşmaya devam ediyorsun. Bak bilmemek problem değil, ama böyle işte tam olarak şu yaptığın sinir bozucu bir tutum. Bilmiyorsan atış yapma bir başkasına karşı. Mouse inputlag uygulaması değil, paylaştığım ekran görüntülerinde bildiğini sandığın o mouse inputlag ile alakalı bir şey yok, yazdığım şeylerde de yok, bu senin bildiğin işte bay bilmiş.

Vay arkadaş microsoft kendini böyle savunamazdı. Dümdüz W11 geçilir mi konusu nerelere geldi.
Hayır arkadaş öğrenecek. Ben savunmuyorum ayrıca, böyle bodozlama ezber olumsuz kullanıcılardan hoşlanmıyorum sadece.

Hayır arkadaş öğrenecek. Ben savunmuyorum ayrıca, böyle bodozlama ezber olumsuz kullanıcılardan hoşlanmıyorum sadece.
Neyi öğrenecek? Ezber diyorsunuz ama gayette birsürü sebep saydı ve yaşadıklarını söyledi. Bodozlama ezber kullanıcı diyorsunuz bu konuda bile birsürü ezber kullanıcı var o zaman ben hiç sıkıntı yaşamadım geç yazan. Sizin görüşünüzde olmadığı zaman mı sıkıntı oluyor ezber kullanıcılar?

Yeni konular

Geri
Yukarı