Windows 11'e geçilir mi?

Milyonluk sistemimiz de olsa sistemi oyun için değerlendireceksek "neden" Lite ya da bütün saçma salak özelliklerin çıkarıldığı "modifiyeli" sistemler kullanmıyoruz?

Ben hiç PlayStation gibi cihazlarda işletim sistemi özellikleri arayanı görmedim mesela :)

Bu açlığımız ne zaman bitecek anlamış değilim!

Amacın oyunsa ona göre kişiselleştir!
Amacın işlem yapmaksa ona göre kişiselleştir!
Amacın sistem yöneticiliğiyse ona göre kişiselleştir!
Amacın ofis işleri yapmaksa ona göre kişiselleştir!
Amacın grafik tasarım (video montaj, 3D tasarım, render, çizim) yapmaksa ona göre kişiselleştir.

Bu forum ya da başka forumlar fark etmez çoğunluk hep kulaktan dolma fikirlerle, enformasyon ve tecrübelerle hareket ediyor.

Hiç W11'e geçmeyi düşünmüyorum. W12 için de eminim bu şekilde düşüneceğim.

Windows 10'u bile birçok ince ayar, ayrıca yazılımlarla kullanıyorum.

W7'deki "klasik tema" yapma özelliği olsa W11'e geçip aynı debloat, ince ayar ve kişiselleştirmeleri yapabilirdim. Çok fazla kompleks değil de ince ince, küçük küçük yazılımlarla düzenlemek mantıklı gelse de bunun çok akıllı bir seçim olduğunu da düünemiyorum.

Bir sürü debloat işlemi yapıyorum.
(Telemetry, uygulama silme, hizmetler, reg-ince ayarlar)
Dosya yöneticisini baştan aşağı değiştirdim.
Sağ tuş bölümü W11'de çok saçma, baştan aşağı olamasa da değiştirdim.
Oyunlar anlamında her şeyi "internet" hızıma bağladığım için onu da dert etmiyorum.
Hangi işletim sistemi olursa olsun "kişiselleştirmek" zorunda olduğumu biliyorum.
Sorunların ardı ardına gelmesi ve bir şekilde çözülüyor olması da normal gelmeli artık, bana normal!

Çok küçük bir kitle tarafından herkes sorunları dile getiriyor tartışıyor da bu geçilmez, yok öyle yok böyle diyen ve detay vermeyen tecrübesini paylaşan arkadaşlar kime ne fayda sağlıyor ve düşünmemekten test etmemekten ne fayda sağlıyor, çok meraklardayım :)

Senin bilgisizliğinden aldığın hataları neden biz "hazine gibi bir bilgi" olarak algılamalıyız ki?

Geri
Yukarı