Windows 11'e geçilir mi?

Eğer win11'e yükseltirsem pcdeki driverlar falan hep win10 için onları tekrar kurulum mu yapmam lazım?

Windows 11'in performans olarak Windows 10'dan gözle görür farkı var mı? Şu an Windows 10 kullanıyorum memnunum geçmeye değer mi? Windows 10'a göre ne gibi avantajı var?

Ryzen 5600, GTX 1660S, 16 GB 3200MHz.

Windows 11 benim bilgisayarımda performans olarak sınıfta kaldı. Çok fazla FPS kaybı yaşadım. R7 5800H & RTX3060.

Performans sistemden sisteme, güncellemeden güncellemeye değişiyor. En iyisi deneyip görmek.

Win 11in performans olarak Win10'dan gözle görür farkı var mı? şu an Win10 kullanıyorum memnunum geçmeye değer mi? Win10'a göre ne gibi avantajı var?

Ryzen 5600, GTX 1660S, 16GB 3200MHZ
Benim pc win 11 kaldırıyor ve windows 10da iken sürekli reklam çıkıyor win11e geçin diye.
Win11 yükledim ve sürekli fps drop girmeye başladı sıfırladım sıfırladıktan sonra dosya gezgini hatası çıktı en son win 10a geri döndüm.
Gözle görülücek bir fark yok yüzdelik olarak %5 falan arttırıyor yani 100fps alıyorsan 105 yapıyor 200 alıyorsan 210 yapıyor fazla bir fark yok başlarda güzeldi fakat gelen güncellemelerle şuanda windows10 ile aynı fps değerlerini alıyor.

Boşuna vakit harcamayın. R7 5825U 16 GB laptopumda geçtim. Oyunlarda sıcaklıklar arttı FPS düştü RAM kullanımı arttı. Arayüzde kasmalar yaşandı. Ben şahsen 23H2 bekliyorum.

Sistem özellikleriniz iyiyse geçin, değilse kalın. Geçen yıl geçmiştim ben Windows 11'e. Geçen yıl bazı sorunlar gözüme çarpıyordu. Ancak şu sıralar pek sorunla karşılaşmadım. Sistemim iyi olduğundan ötürü kasma sorunu falan yok. Baya hızlı çalışıyor. Tabii bazı durumlar hariç. Bazı klasörlere girerken falan kasıyor. Windows 11'de Dosya Gezgini bence yavaş çalışıyor. Nedenini bilmiyorum. Ama onun dışında sıkıntım yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı