Windows 11'e geçilir mi?

Efevr07

Centipat
Daha fazla  
GTX 1060 R5 1600 AF bir sistemim ve 512 GB SSD var.
Windows 10'dayken bazen Xbox'ta sorunlar falan yaratıyordu sonra 11 geçme fikri geldi.
Genellikle Forza 4, CS2, ETS 2 falan oynuyorum Windows 11 geçmeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende kararsizim geçip gecmemekte. Messi mi Ronaldo mu tartışmasına döndü olay. Bi kısım 10 diyor bi kısım 11. 2025de 10 icin destek bitiyor hala beklemedeyim.

Öncelikle ilk kez kurulum yapacak olsanız Windows 11 Home önerirdim.
Windows 10 da sizi gerçekten rahatsız edecek bir sorun yaşamıyorsanız Windows 10 da kalın.
Her iki sistemin de eksileri artıları var. Bazı açılardan Windows 10 daha iyi.

Format ile geçeceğim ve Home kuracağım.

Bende kararsizim geçip gecmemekte. Messi mi Ronaldo mu tartışmasına döndü olay. Bir kısım 10 diyor bir kısım 11. 2025'te 10 icin destek bitiyor hala beklemedeyim.

Ben oyun performanslarını test edip buraya yazarım geçip geçmemek size kalır.

Format ile geçeceğim ve Home kuracağım.

Ben oyun performanslarını test edip buraya yazarım geçip geçmemek size kalır.
İster W10 isterse W11 kurun farketmez.
Sorunsuz/Stabil bir sistem istiyorsanız:
1-) Mümkünse Windows 11 Home kullanın.
2-) Kurulum öncesinde sistemi kuracağınız disk dışında disk var ise onları kuruluma başlamadan önce kasadan çıkartın.
3-) Kurulum ekranında sabit disk gelince birden fazla bölüm var ise hepsini silerek diski tek parça haline getirin ve öyle kurulum yapın. ( Eski verileri korumak istiyorsanız bunu yapamazsınız/yapmamalısınız.)
4-) W10/ W11 Home veya Pro .. Hangisini tercih ederseniz edin kurulumdan sonra bütün güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın. Daha sonra da özellikle gerekmedikçe güncel driver takıntısı yapmayın ve Windows Update ile yüklenmiş driveri kullanmaya devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı