Dosyaları bozulan Windows 10 sonrası Windows 11'e geçilir mi?

Merhaba, iki gün önce bir elektrik kesintisi yaşadım ve bilgisayarımın bazı sistem dosyaları hasar görmüş gibi görünüyor. Driverları düzeltsemde DirectX dosyalarımda bir problem olma ihtimali var. Oyunlarımın saçmalamasından anlayabiliyorum.

Birkaç ay önce DirectX dosyalarımın patladığı olmuştu ve sadece format işe yaradı. Ancak tekrar format atmak istemediğimden Windows 10'dan 11'e yükseltmek bana daha basit göründü.

Windows tamir yöntemleri ve DirectX tanımlama araçları iş yaramıyor, emin olun bu sorun için işe yaramıyor. Windows 11 nasıldır?

Sistem ozelliklerin onerilen veya onerilenin ustundeyse alabileceğin en iyi performansi alirsin. Windows 10 mecbur destegi kesilecek zaten o yüzden Windows 11. ayrica isletim sisteminde aman aman etki edecek sorunlar yok neredeyse size etki eden sorunlar olmuyor olursa da patchle duzeltiyorlar zaten.

Formattan kaçmanıza gerek yok. Çok sık olmadığı sürece format çoğu sorunu düzeltir.
Daha önce zaten defalarca format atmış biriyim, mesele uygulamaların silinecek olması. Uğraştırıcı bir durum.

Sistem ozelliklerin onerilen veya onerilenin ustundeyse alabileceğin en iyi performansi alirsin.
1715939245791.png

Daha önce zaten defalarca format atmış biriyim, mesele uygulamaların silinecek olması. Uğraştırıcı bir durum.
Tabi ki de orası öyle. Size kalmış bir durum siz kullancaksınız o yüzden kararı sizin vermeniz gerek. 2'side şuanda rahatlıkla kullanılabilir durumda. Sıkıntı yaşamazsınız merak etmeyin.

Biz sadece biraz daha vakti var diye geçmeyi tavsiye etmiyoruz yoksa etrafımda kullanan çok var sorun yaşadıklarını pek görmedim.

Windows 11 işe yaramadı, Windows 10'a temiz formatlı şekilde geri döneceğim.

Dosyaları saklayarak formatlamak arasında ciddi fark var mı?

Bilgisayardaki dosyalarım yedekleyemeyeceğim kadar fazla.
Saklamadan format en temizidir ama gene siz bilirsiniz. Çünkü o dosyaların içinde de sorun olabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı