Windows 11'e geçilmeli mi?

Geçin bence fıstık gibi sistem. Şık, kararlı, stabil, hızlı. Sorun yaşayanlar "sorun yaşadım." diye dert yandığı için, sorun yaşamayanlar ise durduk yere gelip "biliyor musun bugün de Windows 11 ile sorun yaşamadım." demedikleri için, herkes sorun yaşıyor sanıyoruz. İnsanların %99'u sorun yaşamıyor hiç. Geçin, ama temiz kurulum öneririm.

Hocam temiz kurulumdan kastınız nedir ben 5K vermek istemiyorum ondan jetlisans diye bir siteden almayı düşünüyorum sizce mantıklı mı?

Hocam temiz kurulumdan kastınız nedir ben 5K vermek istemiyorum ondan jetlisans diye bir siteden almayı düşünüyorum sizce mantıklı mı?

Windows 10'u lisanslı kullanıyor iseniz zaten Windows 11 de otomatik aktif olacaktır, ekstra lisans almayın isterseniz.

Temiz kurulum ise, Windows 10'un ayarlarından "Şimdi bilgisayarı Windows 11'e yükselt" seçeneği ile yükseltmenin aksine, Microsoft'un USB diske sunduğu kurulum amacı ile Windows 11'i USB belleğe yazdırmak ve bilgisayarı bu USB üzerinden boot edip, yine gelen karşılama ekranında "Bu bilgisayarı yükselt" yerine "Gelişmiş yükleme" seçeneğini seçip, ardından orada birincil diskinizi sıfırlayıp temizleyerek temiz kurulum yapmanızdır. Özetle, programların ve dosyaların korunduğu bir yükseltme yerine, her şeyin sıfırlandığı USB ile yapılan bir kurulumu kastediyorum size.

Yeni konular

Geri
Yukarı