Windows 11'e geçilmeyecek sistemde Secure Boot açılmalı mı?

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba çok iyi bir sisteme sahip değilim. Ryzen 3 2200G işlemcim var ve Windows 11'e geçmeyeceğim. Secure Boot'um kapalı. Sizce açmalı mıyım? Sanırım genelde Windows 11 için açılıyor ama ben geçmeyeceğim için benim için bir önemi var mı?

Boş bir özellik. Kapatmanın şart olduğu durumlar olabiliyor. İşletim sistemi olarak Windows kullanıyorsanız kapatmanın şart olduğu hiçbir durum duymadım daha önce.

Teknik olarak daha fazla iş yapıyor olsa da bir şekilde sistem açılış hızını artırdığı olabiliyor, 0,2-0,3 sn kadar. Bunu görmek/yapmak istiyorsanız mesajın devamını okuyabilirsiniz. Umurunuzda değilse açık olması ile kapalı olması arasında adam akıllı fark yok.
Sisteminizi kapatın. Sonra açın. Görev yöneticisini açıp son BIOS zamanına bakın. Not edin. Daha tutarlı değer için 3 kere yapın. Yeniden başlatma değil, kapatma yapın.
BIOS'a girip Secure Boot'u açın. Bilgisayarı kapatın. Sonra açıp görev yöneticisinden son BIOS zamanına bakın.
Secure Boot'u BIOS üzerinden açtığınız için ardından bilgisayarı kapatmazsanız son BIOS zamanı yüksek çıkacaktır, ona dikkat edin.
Hangi durumda daha düşük değer gözlemliyorsanız o şekilde kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı