Windows 11'e geçince ürün anahtarı istiyor

k0ca kafa

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD R5 5600x - Palit 3060ti Dual - MSI B550M PRO-VDH - Crucial P2 1TB - Samsung Evo 860 250GB - Crucial Ballistix 16GB (2x8) - Deep Cool Gammaxx L240 v2 - Thermaltake Commender g33
İtopya üzerinden alınan sistemde Windows 10 kurulu geldi.
Update kısmında daha Windows 11 gelmediği için ben de Microsoft'un sitesinden indirdim.
Windows 11 yapınca etkinleştirin diyor.
Windows 10 da kullanılan Microsoft hesabını da açtım ancak hala key istiyor.

İtopya üzerinden alınan sistemde Windows 10 kurulu geldi.
Update kısmında daha Windows 11 gelmediği için ben de Microsoft'un sitesinden indirdim.
Windows 11 yapınca etkinleştirin diyor.
Windows 10 da kullanılan Microsoft hesabını da açtım ancak hala key istiyor.
E çünkü Win 11 Key'in yok kardeş. Bunu algılamayıp cidden konu mu açtın ! Microsoft hesabını açınca ne değişecekti ki ?

Sizin Key'iniz tek kullanımlıkmış sanırım yanlış bilmiyorsam. Key almanız bence.

E çünkü Win 11 Key'in yok kardeş. Bunu algılamayıp cidden konu mu açtın ! Microsoft hesabını açınca ne değişecekti ki ?
Tamam o ayrı bir hata. Ama arkadaş W10'a geri dönmüş fakat tekrar key istemiş tekrardan sanırım.

Windows 10 lisansı varsa Windows 11 e geçerken key istemiyor diye biliyorum.
E çünkü Win 11 Key'in yok kardeş. Bunu algılamayıp cidden konu mu açtın !

Tamam o ayrı bir hata. Ama arkadaş W10'a geri dönmüş fakat tekrar key istemiş tekrardan sanırım.
Hayır lisanslı W10 varken 11 e geçince key istemiyor diye biliyordum ancak anladığım kadarıyla öyle değil sanırım.

Orijinal bir Windows 10 lisans anahtarınız varsa ve bu Windows 10'un aynı sürümü (Ev, Pro... vb.) içinse, Windows 11'i etkinleştirmek için bunu kullanabilirsiniz. Bilip bilmeden herşeyi biliyormuş gibi yorum yapıp, insanlara ahkam kesmeyi ne zaman bırakacak sizin gibiler çok merak ediyorum!

Sizin Key'iniz tek kullanımlıkmış sanırım yanlış bilmiyorsam. Key almanız bence.

W10'a döndüğünü söylememiş. Dönse dahi tek kullanımlık değil o keyler. Tek cihazda kullanımlık. Yani o keyi formattan önce edinebilir. Yine kurduğunda o key ile orjinal W10 kurabilirdi. Lakin W10'a döndüğünü yazmamış.
Windows 10 lisansı varsa Windows 11 e geçerken key istemiyor diye biliyorum.

Hayır lisanslı W10 varken 11 e geçince key istemiyor diye biliyordum ancak anladığım kadarıyla öyle değil sanırım.
W10'dan W11'e geçişte sıkıntı yok. Siz format atıp 11 kurmuşsunuz. Geçiş aracı ile yapmamışsınız. Haliyle öncesini kaybetmiş olduğunuzdan sistem diyor ki nerden geldin kimlik ver.

Orijinal bir Windows 10 lisans anahtarınız varsa ve bu Windows 10'un aynı sürümü (Ev, Pro... vb.) içinse, Windows 11'i etkinleştirmek için bunu kullanabilirsiniz. Bilip bilmeden herşeyi biliyormuş gibi yorum yapıp, insanlara ahkam kesmeyi ne zaman bırakacak sizin gibiler çok merak ediyorum!
Yazılanı oku sonra konuş. Orijinal bir Windows 10 lisans anahtarınız varsa ve bu Windows 10'un aynı sürümü (Ev, Pro... vb.) içinse, Windows 11'i etkinleştirmek için bunu kullanabilirsiniz. Yapabilmen için yükseltme geliyor. Arkadaş bunu umursamayıp W10'daki keyi de almayıp direkt W11 kurmuş. Ne olmasını bekliyorsun bu durumda ? Neyi bilmiyorum ben acaba !!!!!

Hazır sistemlerde deneme sürümü kurulu geliyor. Eğer lisanslı olarak geldiyse bilemiyorum.

Ne olursa olsun birbirimizle ünlem işaretli konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum. Birisi bir soru sormuş ve cevap bekliyor. Bilmiyor da olabilir, hata yapmış da olabilir. Bunlar gayet normal şeyler, burası zaten bu yüzden var.

Bir foruma gönüllü olarak girip, hem de sinirli sinirli cevaplar vermek bir tek bana mı tuhaf geliyor.

Siz format atıp 11 kurmuşsunuz
Format değil de yükleme aracı ile Windows 11 yaptım yani dosyalar vs silinmedi.
Sanırım böyle yapınca da formatla aynı mantığa denk geliyor o zaman.

Format değil de yükleme aracı ile Windows 11 yaptım yani dosyalar vs silinmedi.
Sanırım böyle yapınca da formatla aynı mantığa denk geliyor o zaman.

Update kısmında daha Windows 11 gelmediği için cümlenize ithafen söyledim. Geçiş yaparken Update ile key sormaz ve yükseltir. Fakat siz muhtemelen elimdeki keyi Windows 10'da almadığınız için. Size sormuştur ve siz geç dediğiniz için yeniden key istiyordur. Windows 10 keyiniz W11'e geçtiğiniz için muhtemelen yok oldu. Şayet elinzide o key olsa bir şekilde yükseltmenize yardımcı olabilirdik. Edinebilme şansın var ise yine ederiz

Yeni konular

Geri
Yukarı