Windows 11'e geçiş sonrası internet sitelerinde yavaşlık

Şu aracı çalıştırıp deneyin:

Şu aracı çalıştırıp deneyin:

Çalıştırıp denedim ama değişen bir şey olmadı. Misal tarayıcıdan Instagram sayfası yüklenmiyor, yükleniyor işareti dönüp duruyor. Format mı atsam?

Resim:

IMG_20211011_125615.png

Chrome'u resimde işaretlediğim kısma tıklayıp çıkan Chrome logosuna sağ tıklayıp kapat seçeneğini seçin sonra normal bir şekilde Chrome'u açın.
@thelordof Cevabı yazdım.

Resim:

Eki Görüntüle 1186626

Chrome'u resimde işaretlediğim kısma tıklayıp çıkan Chrome logosuna sağ tıklayıp kapat seçeneğini seçin sonra normal bir şekilde Chrome'u açın.

Dostum zaten kapatıp açmıştır. Rahat ol sorun ondan değildir.

Tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin.
Bununla birlikte kullandığınız bir temizleme yazılımı var mı? (wise, IObit, CC vb.)

Dostum zaten kapatıp açmıştır. Rahat ol sorun ondan değildir.

Tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin.
Bununla birlikte kullandığınız bir temizleme yazılımı var mı? (wise, IObit, CC vb.)
1 saat önce format attım. Hala devam ediyor.
Resim:

Eki Görüntüle 1186626

O kısımda bende Chrome simgesi gözükmüyor. 1 saat önce format attım, hala durum aynı. Muhtemelen yazılımsal bir sorun.

Sanırım ben de aynı problemi yaşıyorum. Bilgisayarda Windows 11 var ve Instagram'a girerken logo bir 10-20 saniye bekletiyor.
Önceden anında giriyor gibiydi. Ya da psikolojik sıkıntı yaşıyorum :D

Sanırım ben de aynı problemi yaşıyorum. Bilgisayarda Windows 11 var ve Instagram'a girerken logo bir 10-20 saniye bekletiyor.
Önceden anında giriyor gibiydi. Ya da psikolojik sıkıntı yaşıyorum :D
Bence psikolojik değil. :) Format attım pek değişmedi. Muhtemelen Update ile düzeltirler.

Edit: Update gelmiş ve içerisinde ilgili sorunla ilgili açıklamada var.

Bazı Intel “Killer” ve “SmartByte” ağ yazılımı ile Windows 11 (orijinal sürüm) arasındaki bilinen uyumluluk sorunlarını giderir. Etkilenen yazılıma sahip cihazlar, belirli koşullar altında Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) paketlerini düşürebilir. Bu, UDP'ye dayalı protokoller için performans ve diğer sorunlar yaratır. Örneğin, bazı web siteleri etkilenen cihazlarda diğerlerinden daha yavaş yüklenebilir ve bu da videoların belirli çözünürlüklerde daha yavaş yayınlanmasına neden olabilir. UDP'ye dayalı VPN çözümleri de daha yavaş olabilir.
Edit: Düzeldi. Çok sevindim. 3 gündür perişan etmişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı