Windows 11'e geçmek mantıklı mı?

frodobaggins

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
İntel UHD Graphics
İşlemci
İntel Core i5 1035G1
Windows 10'dan 11'e geçmek mantıklı mı? Oyunlarda FPS artışı veya düşüşüne sebep olur mu? En çok Valorant oynuyorum.

Görev çubuğu boyutunu değiştiren nadir insan vardır.

Bu bir bahane olamaz. Notebook ekranlarında büyük duruyor.

Sorun giderme için Ayarlar-->Sorun Gidericiler yolunu kullanabilirsiniz.

Eskiden bunu yapmama gerek yoktu. Yenilik bana zaman kaybettiriyor.

Ses karıştırıcısı olayı bütün MS-DOS sürümlerinde var.

Siz yanlış anladınız galiba, ses karıştırıcı paneli görselde belirtiğim yeri diyorum.(MS-DOS ne alaka?)

Dostlar şimdi bende Windows 11 geçmek istiyorum sizce Pro mu Home mi ben Windows 10 Home sl de emulator çalıştıramadım yaani desteklemiıodu surumu 21H2 idi su an Windows 10 Pro kullanıyorum ama UEFI değil sizce Windows 11 yapmalı mıyım Valorant flan oynuyorum.

Aylardır Windows 11 kullanıyorum. Önermem. Windows 10'a döndüm. Uygulamalar daha stabil çalışıyor. Windows 11'de bazı oyunlardaki ortalma FPS yüksekliği sizi aldatmasın. Oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor. Denk gelirse çok rahatsız edici. 9700KF işlemci, 2x16 GB RAM, RTX 2070 ekran kartı, 240 GB Corsair MP510 NVME M2 SSD, 1 TB Samsung 860 Evo SATA M2 SSD kullanıyorum.
Arkadaşımın sisteminde ise 3080 TI, 2x16 GB RAM, 11700K işlemci vs. var. O da yaşıyordu aynı sıkıntıyı. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle güncelleme vs kaldırarak biraz düzelttim diyor.
Uğraşmak istemiyorsanız bekleyin derim. Beklenen güncelleme normal yolla çıkması aylar sürebilir. Onun da neyi ne kadar oturtacağı tartışılır. Microsoft son yıllarda test metodunu vs. değiştirmişti. Sanal makinede yapay zeka ile test vs yapıyormuş. Maksat tester vs. bütçesinden tasarruf. O günden beri büyük sorunlarla çıkıyor. Bir yama birkaç şeyi düzeltirken başka bir yeri bozabiliyor.
Geniş kitlelere kararlı vs. diye sunduğu sürümle bizleri tester yaptı resmen.

Windows 11'in vaadi düşük RAM ve işlemci kullanımı, daha az sistem kaynağı kullanımı, Direck X 12 Ultimate'in bir teknolojisi vardı oyun da desteklerse NVME SSD'deki veriler işlemciyi filan pas geçip direct VRAM'e geçeeek (destekleyen oyun yok şu anda, Unreal Engine 5 ile yapılan oyunlarda olur belki) işlemci kullanımını düşürecek oyunlarda. Vaatler bunlar az çok. Oyun kanadı çok uzun vadede olur. Diğer vastlerini de TPM 2.0 istediği için duruma göre biraz anlamını yitiriyor. TPM isteğini baypas etmezseniz güncel işlemci kullanmanız gerek. İşlemci ve RAM kullanımındaki küçük nüansların pek anlamı olmuyor çünkü zaten oyunda vs. sistem akıyor.
Firmaların hissedarları, borsa değerleri vs. var. Millete karşı alışverişte görünmek, önlerine kızıl elma hedefi koymak gerek.

@Tahao Ben de bu ay içerisinde güncelledim ve pişmanım ekranda sürekli bir yenilenme problemi oluyor Spotify'ı açtığımda da piksel kayması oluyor, 10 günlük deneme sürecini de kaçırmışım geri dönemiyorum acaba pcye format mı atsam ? (excalibur g770 i5-9300H gtx1050)

Geri
Yukarı