Windows 11'e geçmek mantıklı mı?

670404

Picopat
R3 1200, GTX 1050 Ti bir sistemim var. Bilgisayarı genellikle oyun amaçlı kullanıyorum. Hem CS, Battlefield gibi multiplayer oyunlar, hem de AAA oyunlar oynuyorum. Hazır format atacakken Windows 11 kursam daha mı iyi olur? Windows 10'a kaç yıl daha destek verilecek, 2-3 sene sonra destek kesilir mi?

R3 1200, GTX 1050 Ti bir sistemim var. Bilgisayarı genellikle oyun amaçlı kullanıyorum. Hem CS, Battlefield gibi multiplayer oyunlar, hem de AAA oyunlar oynuyorum. Hazır format atacakken Windows 11 kursam daha mı iyi olur? Windows 10'a kaç yıl daha destek verilecek, 2-3 sene sonra destek kesilir mi?
Windows 10'da kalmanı tavsiye ederim.

Şu an tüm stabilite sorunları falan düzeltildi ve yeni gelen ve aşırı derecede eski olmayan her yapım Windows 11'e uyumlu ve şu an Windows 11'e geçilebilecek dönemde olduğunu düşünüyorum ben 2 yıldır Windows 11 deyim ilk başlarda çok kötüydü saat başı mavi ekran falan veriyordu ama şu an nefis ve Windows 10'dan daha fazla avantaj sağlıyor şu an kesinlikle geçmelisin düşünme bile.

12 GB veya üstü RAM'e sahip değilsen geçme. 2025'e kadar Windows 10'dan devam edebilirsin.

O sistem için zor olur, sürücülerin desteği de kesin değil. 8.1 desteği kesileli bile 1 yıl olmadı, 10 konusunda rahat ol.

10 kurmalısın bence.

Windows 10 desteği Ekim 2025'te sona erecek.
Bende R3 1200 GTX 1650 kullanıyorum işlemcimiz desteklemiyor diye biliyorum ben kurmayı denedim fakat TPM 2.0 hatası aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı