Windows 11'e geçtikten sonra oyunlar açılmıyor

qdexz_vl

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i3-10100
Arkadaşlar dün akşam Windows 11'e geçtim fakat ondan sonra oyunlar açılmamaya başladı. Ne yapmam lazım?

11 ile ilgisi yok da aklında şu bulunsun, her yeni sistem kurulumunda, directx, Visual C++ 2008-2019 , netframework3-4, hatta eski oyunlar için openAL kurulmadan oyunların çoğu açılmaz. Steamden açılmıyorsa bambaşka bir sorun vardır sürücü gibi çünkü saydıklarımı steam ilk açılışta otomatik kuruyor. Kolay gelsin.

11 ile ilgisi yok da aklında şu bulunsun, her yeni sistem kurulumunda, DirectX, Visual C++ 2008-2019, . .NET Framework3-4, hatta eski oyunlar için OpenAL kurulmadan oyunların çoğu açılmaz. Steam'den açılmıyorsa bambaşka bir sorun vardır sürücü gibi çünkü saydıklarımı Steam ilk açılışta otomatik kuruyor. Kolay gelsin.

Bu programların olup olmadığına nasıl bakacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masası>program kaldır'a gelip ekran görüntüsü atın. Ona göre bizim sana atacağımız linkten yazılımları kurarsın.

Oyunun açılmamasıyla 3. taraf kişinin düzenlediği bir işletim sisteminin ne alakası var anlayamadım.

Buyur.

Dosya Ekleri

• denetim.png
    denetim.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 117
W11 kurmayın şimdiden, W10'da da aynı sorunlar yaşandı. Microsoft nerde görüldü tamamen stabil düzgün release yaptığı. Arkadaşın bahsettiği yazılımları da kursan illa herhangi bir yerde sana sorun çıkaracak. Arkadaşım W11 de çok sorun yaşadı çeşitli oyunlarda.

W11 kurmayın şimdiden, Windows 10'da da aynı sorunlar yaşandı. Microsoft nerede görüldü tamamen stabil düzgün release yaptığı. Arkadaşın bahsettiği yazılımları da kursan illa herhangi bir yerde sana sorun çıkaracak. Arkadaşım W11 de çok sorun yaşadı çeşitli oyunlarda.

Ben Windows 10 da hiçbir sorun yaşamadım kaç seneden beri.

Denetim masası>program kaldır'a gelip ekran görüntüsü atın. Ona göre bizim sana atacağımız linkten yazılımları kurarsın.

Oyunun açılmamasıyla 3. taraf kişinin düzenlediği bir işletim sisteminin ne alakası var anlayamadım.

Yüklememe gereken bir şey var mı?

Eksik kurulmuş bazı şeyler. Şimdi sana söylediğim şeyleri silmen lazım.
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86
Microsoft Visual C++ 2015-2019 Redistributable x64
Microsoft Visual C++ 2015-2019 Redistributable - x86
Java 8 Update 51

Şimdi sana vereceğim yazılımları yükle
Vİsual C++ için : Visual-C-Runtimes-Hepsi-Bir-Arada-Temmuz-2022.zip (rardan çıkardıktan sonra "install_all.bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra hepsi otomatik yüklenir.)

java : https://javadl.oracle.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=246808_424b9da4b48848379167015dcc250d8d

DirectX : https://www.technopat.net/sosyal/indir/directx-indirme-araci.76/download

Ek olarak nasıl bir hata aldığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı