Çözüldü Windows 11'e geçtikten sonra oyunlarda ses kasılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Windows 11'e geçtiğimden beri oyunlarda ses kasamıyorum. Örneğin Valorant'ta sağ arkamdan gelen bir oyuncunun sesi kısık geliyor. Arkamdan gelen oyuncuların sesi aşırı kısık geliyor. Aynı sorun Apex Legends'te de var fakat CS:GO'da yok mesela. Problem ne olabilir?

Çözüm
Ses ayarlarının en aşağısındaki 'Sesi iyileştir' seçeneğini açıp kapatınca çözüldü. Garip bir durum çözemeyen arkadaşlar bu şekilde çözebilir.
1659624407385.png

Buradaki ses ayarını artırdın mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-04 182828.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-04 182828.png
    3,9 KB · Görüntüleme: 20
Realtek Audio Console'da böyle yazıyor hocam.

En günceli değil ama yine de sorun olmaması lazım. Ben üstteki sürümü görünce sorun ondandır sandım. Ama bu yüklü ise başka bir sorun olabilir. Yani W11 itibari ile olduysa belki W11 kaynaklıdır.

En son sürücü burada var Technopat sitesinde bir de bunu kurup deneyin derim.

En günceli değil ama yine de sorun olmaması lazım. Ben üstteki sürümü görünce sorun ondandır sandım. Ama bu yüklü ise başka bir sorun olabilir. Yani W11 itibari ile olduysa belki W11 kaynaklıdır.

En son sürücü burada var Technopat sitesinde bir de bunu kurup deneyin derim.
Bunun nasıl kurulacağını anlayamadım ki hocam yazılmamış.

Bunun nasıl kurulacağını anlayamadım ki hocam yazılmamış.

Orada video var ınf ile nasıl yüklenir diye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orada örnek olarak başka bir şeyi yüklemiş ama siz aynısını aygıt yöneticisinde Realtek Audio olana yapacaksınız. Zaten ona tıklayınca sürücü sürümü görünür.

1659627622218.png

Yeni konular

Geri
Yukarı