Windows 11'e gelmesini istediğiniz özellikler nelerdir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Windows 10 çıktıktan tam 6 yıl sonra Windows 11 çıktı ve birçok yeni özellik ile geldi. En önemlisi de ara yüz büyük ölçüde yenilendi ve artık Windows 10X'e oldukça benziyor. Ayrıca birçok farklı yenilik de mevcut.

Peki Windows 11'de görmek istediğiniz fakat göremediğiniz özellikler nelerdir? Hazırsanız ben başlıyorum.
  1. Windows 11 ile Ayarlar uygulamasına disk yönetimi ara yüzü eklendi. Fakat bu ara yüzü ben hiç beğenmedim. Yani bu ara yüz bana sırf UWP tabanına geçirilmiş olmak için yapılmış bir ara yüz gibi geliyor. Ben açıkçası bu ara yüzün ilk olarak Windows 2000 ile hayatımıza giren eski Disk Yönetimi ara yüzünün Fluent elementler ve modern tasarım dili ile modernleştirilmiş olmasını beklerdim ancak bana sorarsanız bu hali hiç olmamış.
  2. Windows 10X'te olan ses göstergesi penceresi Windows 11'de yok. Windows 11'de sesi klavye üzerinden açıp kapatınca Windows 8'den kalma ara yüz çıkıyor. Bunun da değişmesi gerekli artık. 2012'den beri aynı ara yüz olmamalı.
Şimdilik aklıma bunlar geldi. Aklıma gelen başka özellikler oldukça bu konu altında paylaşmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android uygulama desteği ve MacOS'daki gibi masaüstü klasörleri
Eski arayüzlerin de kaldırılması ya da yenilenmesi gerekiyor artık.

Görev Çubuğuna sürükleme özelliği kesinlikle gelmeli. Onun dışında Windows 10 ve öncesinde bulunan sağ tık menüsünün Ayarlar panelinde bir seçenek halinde sunulması. Saydamlık ayarını kapatınca Görev Çubuğunun gri değil, siyah olması gerekiyor ayrıca.

Dosya Gezgini ve ayarlar panelindeki animasyonlardaki hantallığın giderilmesi gerekmekte. Her ne kadar özellik olmasa da belirtmek istedim. Yarı saydam seçim dikdörtgen oluştururken o saliselik takılma artık sinirlendirmeye başladı.

Daha stabil Xbox ve Store. Ayrıca kontrol merkezinin Windows 10'da daha işlevsel olduğunu düşünüyorum. Tek yerden hem bildirimler hem kontrol paneli geliyordu.

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Windows 10 çıktıktan tam 6 yıl sonra Windows 11 çıktı ve birçok yeni özellik ile geldi. En önemlisi de arayüz büyük ölçüde yenilendi ve artık Windows 10X'e oldukça benziyor. Ayrıca birçok farklı yenilik de mevcut.

Peki Windows 11'de görmek istediğiniz fakat göremediğiniz özellikler nelerdir? Hazırsanız ben başlıyorum.
  1. Windows 11 ile ayarlar uygulamasına disk yönetimi ara yüzü eklendi. Fakat bu ara yüzü ben hiç beğenmedim. Yani bu arayüz bana sırf UWP tabanına geçirilmiş olmak için yapılmış bir arayüz gibi geliyor. Ben açıkçası bu ara yüzün ilk olarak Windows 2000 ile hayatımıza giren eski disk yönetimi ara yüzünün fluent elementler ve modern tasarım dili ile modernleştirilmiş olmasını beklerdim ancak bana sorarsanız bu hali hiç olmamış.
  2. Windows 10X'te olan ses göstergesi penceresi Windows 11'de yok. Windows 11'de sesi klavye üzerinden açıp kapatınca Windows 8'den kalma arayüz çıkıyor. Bunun da değişmesi gerekli artık. 2012'den beri aynı arayüz olmamalı.
Şimdilik aklıma bunlar geldi. Aklıma gelen başka özellikler oldukça bu konu altında paylaşmayı düşünüyorum.

Kendinden Android emülatör gibi Android'd ki bütün uygulamaları ekstra program indirmeden indirip akıcı bir şekilde çalıştırması.

Geri
Yukarı