Windows 11'e nasıl kırılmayacak parola koyulur?

Windows'da kullanıcı şifresi kırmak, format atmak kadar kolay. O yüzden malesef BIOS şifresi koymalısınız. En mantıklı olan bu. Windows şifresi her türlü kırılır ama BIOS kırılamaz.
Hocam donanımlara çok aşina değilim ama yine de sormak isterim yanlış anlamayın.

BIOS pili çıkarılınca BIOS şifresi de gitmiyor mu?

Kaç haneli olursa olsun Windows kullanıcı şifresini kırmanın/kaldırmanın bir çok yöntemi var.

Çok önem verdiğiniz verileri harici USB belleklerde depolayabilirsiniz.

Hesap bilgilerinizin güvenliği için de otomatik form doldurma ve şifreleri kaydetme seçeneklerini tamamen kapatıp, gezintiniz bittiğinde hesaptan çıkış yaparak en büyük önlemi almış olursunuz.

Günümüzde 2 adımlı doğrulama bile yetersiz kalabiliyor.

Önerebileceğiniz ücretsiz ve etkili programlar var mı?
Hocam ben önemli dosyalarımı onedrive ın kişisel kasasında tutuyorum. Sizde deneyebilirsiniz. Hem çift faktörlü doğrulama ile korunuyor, hem de herhangi bir veri kaybındanda dosyalar bulut da güvenilir şekilde duruyor.

O halde benim için kötü hocam. İçine erişmek için donanıma da müdahale edilir. Bildiğiniz başka yöntem var mı?
@AliKemal KUDU bu programı önermiş hocam. Bunu kullana bilirsiniz.
İnTouch Lock programını kullanabilirsin şifreyi kırsalar bile ikinci bir şifre girmek zorundalar bizzat ben kullanıyorum istediğin her şeye engel koyabilirsin cd sürücünün açılmasını veya usblerin çalışmasını klavyenin çalışmasını bile engelleyebilirsin sadece senin belirleyeceğin kısayolla klavye etkin hale geliyor çok amaçlı bir program sayamayacağım bir sürü özelliği mevcut.

Son düzenleme:
Verilerimi, dosyalarımı taşımak veya hesaplarımı güvene almak istemiyorum. Sadece bilgisayarın başka biri tarafından açılmaması lazım.

Teşekkür ederim galiba dolaylı yoldan bile olsa işime yarayacak.

Nereden indireceğimi bulamadım, yardımcı olur musunuz? @Mergen Tengri @AliKemal KUDU
Hocam kendim kullanmadım ama buradan indirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı