Windows 11'e nasıl ücretsiz geçilir?

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda BIOS'a gömülü Windows 10 Home var. 11'e son ana kadar gerekirse 2025'e kadar geçmek istemiyorum. Ama ben bilerek ücretsiz geçmek için bir süre oluyor. Yanlışta biliyor olabilirim sanki 8'den 10'a geçişte öyle olmuştu diye hatırlıyorum. Bununla ilgili bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi geçmek için zorlayan yok güncelleme desteği kesilene kadar kullanabilirsiniz. Geçmek isterseniz Windows Update ile geçebilirsiniz.

Arkadaşlar bilgisayarımda BIOS'a gömülü Windows 10 Home var. 11'e son ana kadar gerekirse 2025'e kadar geçmek istemiyorum. Ama ben bilerek ücretsiz geçmek için bir süre oluyor. Yanlışta biliyor olabilirim sanki 8'den 10'a geçişte öyle olmuştu diye hatırlıyorum. Bununla ilgili bilginiz var mı?

Ne demek istediğiniz tam anlayamadım ama ISO kullanarak kolay bir şekilde kurabilirsiniz bir sıkıntı olmaz orijinalinden.

Bir yolu var dijital lisans yöntemi. Çok basit Windows ile Microsoft hesabınızı bağlıyorsunuz bunu yaptığınızda windows lisansınız microsoft hesabınıza bağlanıyor. Windows 11 ISO ile sistemi kurup microsoft hesabınıza giriş yaptığınızda otomatik olarak windows etkinleşiyor.

Ne demek istediğiniz tam anlayamadım ama ISO kullanarak kolay bir şekilde kurabilirsiniz bir sıkıntı olmaz orijinalinden.
Demek istediğim şu orjinal Windows kullanıcısıyım ama Microsoft herhangi bir son süre veriyor mu 11'e geçiş için diye merak ettim.

W10 Home kullananlar W11'e ayarlar kısmından W11 Home şeklinde yükseltebiliyorlar. Ama tercih edilmiyor bu yöntem.
3 sene sonrada geçsem bir sorun olmaz değil mi yani?

Demek istediğim şu orijinal Windows kullanıcısıyım ama Microsoft herhangi bir son süre veriyor mu 11'e geçiş için diye merak ettim.

3 sene sonra da geçsem bir sorun olmaz değil mi yani?

Öyle bir süre verip vermediğini bilmiyorum.

Bir yolu var dijital lisans yöntemi. Çok basit Windows ile Microsoft hesabınızı bağlıyorsunuz bunu yaptığınızda windows lisansınız microsoft hesabınıza bağlanıyor. Windows 11 ISO ile sistemi kurup microsoft hesabınıza giriş yaptığınızda otomatik olarak windows etkinleşiyor.
Şu videoda anlattğım yönetmi gösteriyorlar bu yöntem ile orjinal windows lisansınızı istediğiniz şekilde taşıyabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı