Windows 11'e USB ile Windows 10 yüklenir mi?

umuts19

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni aldığım PC'de Windows 11 var. İkinci el olarak aldım tabii. Kendi USB cihazımda Windows 10 Pro vardı direkt taktım setupu başlattım sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 11'in yüklü olduğu diski silip, biçimlendirip o şekilde temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim. USB ile tabii ki yükleyebilirsiniz. Önce USB'yi Windows kurulum USB'si haline getirmeniz gerek. Yüklemeyi de laptopu açmadan önce USB'yi takarak gerekli yönlendirmeleri takip ederek yapın.

ISO dosyasını Rufus ile yazdır. Direkt atma.

ISO dosyasını Rufus ile yazdır. Direkt atma.
Direk attım şuan kuruyor 😐

Öncelikle 11'in yüklü olduğu diski silip, biçimlendirip o şekilde temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim. USB ile tabii ki yükleyebilirsiniz.

Direk setupu kurdum hocam 😐 şu an yükleniyor bekliyorum.

Öncelikle 11'in yüklü olduğu diski silip, biçimlendirip o şekilde temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim. USB ile tabii ki yükleyebilirsiniz. Önce USB'yi Windows kurulum USB'si haline getirmeniz gerek. Yüklemeyi de laptopu açmadan önce USB'yi takarak gerekli yönlendirmeleri takip ederek yapın.

Masaüstü bilgisayar hocam ben beklemeden direk setupu çalıştırdım kuruyor şu an az kaldi ne yapayim?

Büyük ihtimalle laptop açıkken kurulum yaptın. Yani ISO'ya direkt bilgisayarım menüsünden çift tıklayarak. Temiz bir kurulum olmayacaktır. Yani temizden kastım 11'in eski dosyalarını saklayacaktır büyük ihtimalle Windows.Old diye bir klasörde. En kötüsü onları silersiniz madem sistem henüz sıfır.

Rufus ile ISO'yu yükleme USB'si haline getirip henüz daha laptop açılmadan kurulum da yapabilirsiniz.

Direkt Setup'u kurdum hocam. Şu an yükleniyor bekliyorum.

Boot etmeden Windows Dosya Gezgini'nden setup olarak mı başlattınız? Eğer öyle yaptıysanız kusura bakmayın ama çok saçma bir şey.

Kurulum sonrası yaşadığın deneyimi buraya yazarsan sevinirim. Senin yaptığın şekilde hayatımda hiç denemedim çünkü :D

Hocam Windows 11 iken işte direkt USB taktım ve 10'un Setup'unu başlattım.

BIOS'a girip boot ederek kuracaksan sıkıntı olmaz. Diski biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin.

Geri
Yukarı