Windows 11'e yükseltmeyle geçilir mi?

Asrantios

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi. Windows 11'e yeni gelecek olan mikrofon gürültü engelleme özelliği sebebiyle ve Windows 10'a eskisi gibi güncelleme gelmiyor olması sebebiyle geçmeyi düşünüyorum. Geçerken bilgisayarımda yüklü olan şeylerin çoğunluğu ve Windows 10'a geri dönebilme ihtimalim olması sebebiyle yükseltme ile geçmeyi düşünüyorum. Sorum yükseltme ile geçmiş olan arkadaşlara, yükseltme ile geçildiği zaman bir yavaşlık, hatalar, oyunlarda FPS düşüşü gibi olaylar yaşanıyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Yavaşlık yaşamadım, herhangi bir hata ile karşılaşmadım, FPS düşüşü yaşamadım. Benim için tek sorun w10 daki ayarlar menüsüne alışmış olmak. W11 de denetim masasından bile girsen yine ayarlara atıyor.

Yavaşlık yaşamadım, herhangi bir hata ile karşılaşmadım, FPS düşüşü yaşamadım. Benim için tek sorun w10 daki ayarlar menüsüne alışmış olmak. W11 de denetim masasından bile girsen yine ayarlara atıyor.
Hocam peki temiz kurumla mı yoksa yükseltmeyle mi geçmiştin? Sistemim zaten oldukça yeterli bir sistem yükseltmede sorun çıkmasından korkuyorum.

Pek önermem, stabil olması için temiz format ile geçmeyi daha doğru buluyorum.
Evet, stabil olması için temiz format ile geçmek daha doğru ancak dediğim gibi fazla uygulamam var. Tekrar yüklemek çok uzun sürecek ve olurda Windows 10'a geri dönmek istersem dönemeyeceğim.

Ben pek tavsiye etmiyorum hâlâ stabil olduğunu düşünmüyorum Windows 11 çıktığında herkese saç baş yoldurmuştu bence daha çok gelişmesi lazım.

Ben pek tavsiye etmiyorum hâlâ stabil olduğunu düşünmüyorum Windows 11 çıktığında herkese saç baş yoldurmuştu bence daha çok gelişmesi lazım.
Hocam ben Windows 11'i başka bilgisayardan kullandım eğer sistemin yeterliyse bana göre Windows 10'dan bile güzel bir sistem. Benim burda sorduğum Windows 11'e geçilip geçilmemesi değil, temiz kurulum yapmadan yükseltme ile geçmenin nasıl olduğu.

Hocam ben Windows 11'i başka bilgisayardan kullandım eğer sistemin yeterliyse bana göre Windows 10'dan bile güzel bir sistem. Benim burada sorduğum Windows 11'e geçilip geçilmemesi değil, temiz kurulum yapmadan yükseltme ile geçmenin nasıl olduğu.

Format atmadan da geçebilirsin onun için Windows 10'dan ayarlara giriyorsun güncelleştirme güvenlik diyorsun oradan Windows Insider programı kısmına tıklıyon oradan da başla tuşuna basıyon ama sana tavsiyem format at ve sonra yükle.

Format atmadan da geçebilirsin onun için Windows 10'dan ayarlara giriyorsun güncelleştirme güvenlik diyorsun oradan Windows Insider programı kısmına tıklıyon oradan da başla tuşuna basıyon ama sana tavsiyem format at ve sonra yükle.
Format atmak bana da daha iyi bir seçenek olarak geliyor ama dosya fazlalığı işte.

Arkadaşlar, an itibariyle Windows 11'e yükseltme ile geçtim. Bir süre kullandıktan sonra performans konusu ile ilgili bu konu altına yazacağım.

Arkadaşlar, cuma gününden beri formatsız, yükseltme ile geçtiğim Windows 11'i kullanıyorum. Herhangi bir FPS düşüşü, performans kaybı, arayüz yavaşlığı gibi bir sorun yaşamadım. Sorun yaşadığını söyleyen kişiler genellikle sistemi yetersiz olanlar oluyor. Eğer Windows 11'e geçmeyi düşünüyorsanız ve sisteminiz yeterliyse geçmenizi öneririm. Temiz kurulumla geçmek her zaman en iyisidir tabii. Eğer benim gibi uygulama fazlalığından dolayı format atamıyorsanız yükseltme ile Windows 11'e geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı