Çözüm Windows 11'i Microsoft hesabı ile giriş yapmadan kullanmak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İzmirli Gurme

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Microsoft yine şaşırtmayarak "çevrimdışı hesap" özelliğini kıyı köşeye saklayarak Microsoft hesabı ile giriş yapmaya zorluyor. Tabii ki Microsoft hesabı ile kurulum yapmak zorunda değilsiniz. Bunu çoğu kişi bilse de yine de bilmeyenler için bir rehber olarak hazırlamak istedim.
Bunun için oobe ekranında;
1) sign in options kısmına tıklayın.

Screenshot_20210616-012843~3.png

2) offline account kısmına tıklayarak çevrimdışı hesap oluşturabilirsiniz.

Screenshot_20210616-012853~2.png

Evet, @Recep Baltaş 'ın yayınında bu çıkmamıştı. Ben de denedim ve çevrimdışı hesap ile kurulumu yaptım. Hatta bu seçeneği seçtiğinizde 4-5 defa daha Microsoft hesabı kullanırsan böyle güzel şöyle güzel vs. diyerek yönlendirme yapıyor.

Evet, @Recep Baltaş 'ın yayınında bu çıkmamıştı. Ben de denedim ve çevrimdışı hesap ile kurulumu yaptım. Hatta bu seçeneği seçtiğinizde 4-5 defa daha Microsoft hesabı kullanırsan böyle güzel şöyle güzel vs. diyerek yönlendirme yapıyor.
Çok diretiyorlar çoook. Anlaşılan biri bize servislerini kullandırtmaya çalışıyor. Bkz: Varsayılan tarayıcıyı değiştirmeye çalışırken ısrar edilen Edge.

Geri
Yukarı