Çözüldü Windows 11'i yükleyemedik "0xC1900101-0x30018" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Windows 11 yukleyemedik 0xC1900101-0x30018. yuklerken bu sorunla karşılaştım. Ne yapmalıyım?

IMG_20210701_215802.jpg

yükleme fırst_boot aşamasında sysprep işlemi sırasında bir hata ile başarısız olmuştur
  • Windows güvenlik duvarını kapatın. Sonra antivirüs programınız var ise antivirüs programını kaldırın.
  • donanım driverlarının son sürümlerini yükleyin. Bütün driverları güncellemiş olarak Windows 10'a yükseltme işlemini uygulayın.
  • Gereksiz genel USB aygıtları (kart okuyucu, vs.) Ve Bluetooth‘u devre dışı bırakın.
  • Ve bunları yaptıktan sonra temiz kurulumu deneyin. Sonra Wi-Fi‘yi kapatın.

Kardeş USB ile mi yükledin içeriden mi? Rufus'la USB'ye yüklemen gerekir ama öncesinde disk yönetimine git bak MBR mi gbt mi ona göre Rufus'u ayarla sonra yükle USB'ye, ayrıca BIOS'un AHCI ayarlı olmalı format öncesi.

Artı -1 Eksi
Windows 11 yukleyemedik 0xC1900101-0x30018. yuklerken bu sorunla karşılaştım. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1092805

Aynısı bende de oldu. Eğer yeniden başlatma sırasında kapadıysan oluyor. Tekrar yükledim oldu.
Karışmak gibi olmasın ama şu an indirme indirirsem birçok buglar var belki hatalarla dolu tam sürüm 2022 ilk ayında çıkar herhalde.

Ben yükledim ana sistem olarak kullanıyorum ama anlatılan kadar bug vs. göremedim. Fakat kararlı sürüm gelince yüklemek en mantıklısı.

PC en son 07.4.2019 bu tarihte çalıştırp kaldırmıştım bios sıfırlanmıştı çalıştırmak için 30 dk aldı temizlik, bakım ,resetleme vs derken çalıştırtım. 32 bit x64 destekli pc windows 11 kurmaya çalışacağım bakalım kurulacak mı ? çok merak ediyorum.

Geri
Yukarı