Windows 11'in düşük depolama kaplayan Custom ISO linki var mı?

MustafaİRen

Kilopat
Daha fazla  
Bunu isteme sebebim Windows 11'in orijinali aşırı fazla depolama kaplıyor ve bu benim canımı sıkıyor, güvenlik hiçbir şekilde umurumda değildir yeter ki depolama konusunda kafam rahat olsun.

Özelliklerim:

İşletim sistemi:
+Adı: Microsoft Windows 11 Pro.
+Sürüm: 10.0.22000 derleme 22000.

Donanım:
İşlemci: Intel(R) Core(tm)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz
RAM: 4+4 = 8 GB DDR3.
Anakart: Gigabyte Technology co. LTD. G41M-Combo 2 slot DDR2 ve 2 slot DDR3 RAM söketli.
Sistem türü: X64-based pce.
Ekran kartı: NVIDIA GTS 250.
SSD: Gigabyte GP-gstFS31120Gntd 120GB.
HDD: Wdc WD10EZEX-22bn5a0 1TB.

Diğer:
BIOS modu: Eski (Legacy/efi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu isteme sebebim Windows 11'in orijinali aşırı fazla depolama kaplıyor ve bu benim canımı sıkıyor, güvenlik hiçbir şekilde umurumda değildir yeter ki depolama konusunda kafam rahat olsun.

Özelliklerim:

İşletim sistemi:

Donanım:
Anakart: Gigabyte Technology co. LTD. G41M-Combo 2 slot DDR2 ve 2 slot DDR3 RAM söketli.

Diğer:

O işlemci ile bırakın normal W11'i, tiny11 falan bile kullanılmaz. Windows 10'da takılın derim.

O işlemci ile bırakın normal W11'i, tiny11 falan bile kullanılmaz. Windows 10'da takılın derim.

Windows 10 32 Bit versiyonu bile bende mavi ekrana neden oluyor inan bana ilk resmi sürümünden bu yana Windows 11 kullanıyorum hiç çökmedi mavi ekran vermedi donma kasma olmadı, bu kullandığım zaten ilk resmi sürümü, yoğun kullanımda sistem bu şekilde kullanılıyor.
Not: HDD'nin bu kadar kullanılma sebebi Unity kullanıyor olmam, şu anda oyunumu Build ediyorum.

1716059856793.png

Son düzenleme:

Özelliklerim:

İşletim sistemi:

Donanım:

Diğer:

Arkadaşım,
O Config için neden W11 için inat ettiğinizi anlamıyorum.
Çalışır mı çalışır, piyasada Custom ISO konusunda en çok tnctr de bulabilirsiniz ama önermem.
Windows 7 X64 kurup sefanıza bakın diyebilirim ancak.

W11 kurduktan sonra birçok iş için beklemek zorunda kalacaksınız.

Amacınız web amaçlı ise Opera vb browserlar ile güzel bir seyir sahibi olabilirsiniz. Win8 bile önermek o hardware için eziyet olabilir.

Herhangi bir OS için belirtilen alt limitler sizi aldatmasın. Sistemin kurulum yapılıp çalışıyor gözükmesi ile performanslı çalışması arasında çok büyük farklar bulunuyor.

Arkadaşım,
O Config için neden W11 için inat ettiğinizi anlamıyorum.
Çalışır mı çalışır, piyasada Custom ISO konusunda en çok tnctr de bulabilirsiniz ama önermem.
Windows 7 X64 kurup sefanıza bakın diyebilirim ancak.

W11 kurduktan sonra birçok iş için beklemek zorunda kalacaksınız.

Amacınız web amaçlı ise Opera vb browserlar ile güzel bir seyir sahibi olabilirsiniz. Win8 bile önermek o hardware için eziyet olabilir.

Herhangi bir OS için belirtilen alt limitler sizi aldatmasın. Sistemin kurulum yapılıp çalışıyor gözükmesi ile performanslı çalışması arasında çok büyük farklar bulunuyor.

Hocam ben bunu 2 yıldır kullanıyorum performans sorunu yok, ne mavi ekran problemi var ne de başka bir sorun, Windows 10'un orijinal CD'si var bende onu taktım formatı attım ha bire mavi ekran veriyor, gittim USB belleğe Windows 10 attım onunla format attım o da mavi ekran veriyor, aynı şey tüm Windows sürümlerinde geçerli, şu an sadece Windows 11 açıyor bu sistem.

Not: Lütfen birileri sistemimden dolayı beni uyarmak yerine konuyla alakalı olması açısından düşük depolama kaplayan Windows 11 Custom ISO önerebilir mi?

Hocam ben bunu 2 yıldır kullanıyorum performans sorunu yok, ne mavi ekran problemi var ne de başka bir sorun, Windows 10'un orijinal CD'si var bende onu taktım formatı attım ha bire mavi ekran veriyor, gittim USB belleğe Windows 10 attım onunla format attım o da mavi ekran veriyor, aynı şey tüm Windows sürümlerinde geçerli, şu an sadece Windows 11 açıyor bu sistem.

Not: Lütfen birileri sistemimden dolayı beni uyarmak yerine konuyla alakalı olması açısından düşük depolama kaplayan Windows 11 Custom ISO önerebilir mi?

Tiny11 kurabilirsiniz.

Özelliklerim:

İşletim sistemi:

Donanım:

Diğer:

Kendi ISO'nu kendin yap, zor degil.
Pazar gunu can sıkıntısı gidermek için ugrasım. Boyut ort 3.5GB

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    70,8 KB · Görüntüleme: 14