Windows 12'nin Windows 11 Enterprise LTSC ile birlikte piyasaya çıkma ihtimali nedir?

IMG_4235.png
IMG_4234.png
IMG_4233.png
IMG_4232.png
IMG_4231.png

Gerçek mi bu?

Sızıntı mı?

Gerçek hocam arkadaş kurmuş ve ekran görüntülerini paylaşmış.

Boş uygulamalarda arındırılmış Windows 11 23H2 güncel sürümünü kullanan bir Modlu ISO Dosyası.

WIN3000 çıksa ne olur?
Elimizde onu karşılayacak bir hardware var mı veya günlük işler veya oyun maksadı ile o tür bir OS u kullanmaya gerek var mı?

Win8 lansmanı yapılmadan elime ISO'su geçti kurdum. Çünkü artık 4 GB RAM ve disk performansları yaşıyordum XP de. Ve Windows 7 kullanmak istemedim. Aynı hardware de Windows 7 ile Win8 arasındaki aşırı belirgin disk RAM performans şaşırtıcı idi.
Şu an modifiye W11 kullanıyorum. Lite sürüm. Win10'un Lite ına göre oldukça daha iyi performansı ve taskman da görülen RunTimeBroker.exe dosyası daha az çıkıyor. Çünkü o exe ne zaman taskman da gözükse OS da performans sorunu fark ediyorum. Kill yaptığımda sistem normal hayatına ve performansına dönüyor.
SearchIndex.exe yi kapattım diye yerini çok iyi bildiğim dosyayı bana aramalarda verdirmeyen bir OS ki, bir önceki versiyonda o exe yokken ben 10binlerce text içerisinde bile olsa aradığımı sorunsuz bulabiliyorken, yeni sistem bana dosya yokkkk mesajı neden verir?

Yeni özelliklerini 2-3 hafta önce tanıtımlarında izledim. Hani kullanıyor olsam neyse.
Windows benim için sadece text file erişimleri, oyun emülasyonu arada forumlara giriş amaçlı ve film dizi seyrettiğim bir OS. Bunun daha yüksek performanslı bir şekilde ve daha az düşük hardware ile yapabilen Linux gibi OS var iken;
10 yıl aynı MacBook da günlük işlerini ve iletişimi performans sorunu değişmeden çalışan bir OS var iken; hemde kullandığı 10 yıl boyunca çökmüyor - performansında çok belirgin değişim olmuyor güncelleme yapılsa bile.

Webhost dünyası *nix üzerinde dönüyor iken;
Huge DB - Cluster - DNS - Virtuliasion yapısı *nix de iken,

İnsanların fanatik bir şekilde Windows'u aşırı övmeleri garip geliyor.

Siz hiç DOS-Novell kullanmadığınız için,
Ticari bağımlılık ve ekosistem dışında gerçekten amaçsız ve virüs gibi bir işletim sistemi. Linux dağıtımı üreten firmalar son kullanıcı pazarını almak istemiyor, o tarafa yatırım yapmak yerine server tarafına abanıyorlar ve Google, Facebook, Intel gibi büyük abilerinden de teşvikler o yönde geliyor bu sebeple Linux son kullanıcı pazarına giremiyor bazı özel distrolar dışı. Örnek ne olur Ubuntu olur, ChromeOS olur.

UNIX/BSD tabanının ve Linux tabanının sunucu tarafında getirdiği rahatlığı kimse reddedemez zaten, Microsoft enayi mi C#'ı Linux'a da çıkarttı?

Program bağımlılıkları çok büyük ve linux tarafı kullanıcı pazarı için atılım yapmaya 30 sene geç başladı bu sebeple de endüstriyel yazılımların çoğu yok 3DS MAX, CATIA ya da SOLIDWORKS gibi.

Hiç Novell-DOS ya da UNIX based, Macbook ya da Ipad dışı kullanmadım fakat ben şunu biliyorum ki o ölümsüz 1. nesil Air model Ipad ben öldükten sonra bile aynı stabillikte devam edecek.

Bunu biri mi modlamis yani anlamadim tam olarak? Sahte IOT mu gercek mi ? ISO nereden temin edilmis? IoT olabilir ama LTSC?

Eger gercekse cok iyi bir surum. LTSC versiyonun destek suresini merak ettim cunku Windows 10 IoT LTSC 2021 versiyonunun destegi 2032'ye kadardi. Bu surum 2038e kadar surmeli bence

Ayrica nasil etkinlestirdiniz ?
:D

Microsoft tarafından yapılan LTSC sürümlerinden biri değil yani.
Hocam muhtemelen degil, WinToLTSC gibi bir sey olabilir ya da arkadasimiz OEM insider ve orjinal isoyu elde etmis ve bize vermis.

HOCAM DERHAL ACIKLAMA BEKLIYORUZ !!!!

Son düzenleme:
Bunu biri mi modlamis yani anlamadim tam olarak? Sahte IoT mu gercek mi? ISO nereden temin edilmis? IoT olabilir ama LTSC?

Eger gercekse cok iyi bir surum. LTSC versiyonun destek suresini merak ettim cunku Windows 10 IoT LTSC 2021 versiyonunun destegi 2032'ye kadardi. Bu surum 2038e kadar surmeli bence

Ayrica nasıl etkinlestirdiniz?
:D

Hocam muhtemelen degil, WinToLTSC gibi bir şey olabilir ya da arkadasimiz OEM Insider ve orijinal ISO'yu elde etmis ve bize vermis.

HOCAM DERHAL ACIKLAMA BEKLIYORUZ!

UUP dump ile elde ettim ve biraz modifikasyon yaptım. Evet. Bu yayınlanacak LTSC sürümünün birebir aynısı diyebilirim. Update kanalı bile normal Windows 11'den farklıdır.
Kullandığım yöntem: Windows Editions Reconstruction Project

Geri
Yukarı