Windows 7 32 Bit işletim sistemini yükseltme

Anakartının modelini yazarsan sana fazla yardımcı olmaya çalışırız. Yükseltebileceğin işlemci ve ram konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgi verebilirim.

Yanlış bilgi verme. Destekliyor işlemciyi. Arkadaşım yüzünü asmana gerek yok.

Eki Görüntüle 687099

Eki Görüntüle 687100

64 Bit kurabilir. Önce bir araştırın. Benim işlemci bile destekliyor bir kere.

Eki Görüntüle 687101
Arkadaşım sakın 32 Bit kurma.

Eki Görüntüle 687104

64 Bit kur. 32 bitle ne işin var. Allah aşkına.
Evet intel 64 yes yazdığını ben de gördüm, belirttim yukarda da, emin olamamıştım başta, sayenizde doğru olduğunu anladım. Cevap veren herkese, yardımcı olma çabalarından ve ilgilerinden ötürü çok çok teşekkür ediyorum gerçekten. Win8 x64 temiz kurulumu deneyeceğim bu gece, olmazsa da yarın sabah. Sonucu da paylaşırım. Tekrardan çok teşekkürler herkese
Anakartının modelini yazarsan sana fazla yardımcı olmaya çalışırız. Yükseltebileceğin işlemci ve ram konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgi verebilirim.
Acaba dxdiag>sistem bölümünde bulunur mu gerekli bilgiler?

64 Bit Windows 8.1 kurulumu yapabilirsin ancak 32 Bit kurmanı tavsiye ederim. Sistem kaynakların 64 Bit işletim sistemini taşımayacak kadar düşük özellikte.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsan kasasını açıp anakartın üzerinde modelini yazdığını göreceksin. DDR2 Intel anakart kullanıyorsan P35 chipsetli anakartlar harıç genellikle 4 GB kadar RAM desteklemektedir.

64 Bit Windows 8.1 kurulumu yapabilirsin ancak 32 Bit kurmanı tavsiye ederim. Sistem kaynakların 64 Bit işletim sistemini taşımayacak kadar düşük özellikte.

Bende Windows 8 64 Bit 600 MB kullanıyor. Yanlış şeyler söyleme. Arkadaş mutlu olacağı yerde 32 Bit gibi bir şeyle başı ağrımasın. Windows 8 600 MB yiyerek bal gibide çalışıyor. Bende öyle 64 Bit kursun konu sahibi dediğimi siz anlamazsınız. Ama o anlayacaktır.

Benim sistemim bu:
2 GB RAM.
B960 2.20 GHz X64.
320 GB HDD

Bende 600 MB yiyordu. Şu an Windows 10 Home 64 bite geçtim. 1GB yiyor. ( Orijinal msdn sürümüdür? Üzerinde ince ayarlar yaptım.)

Bende Windows 8 64 Bit 600 MB kullanıyor. Yanlış şeyler söyleme. Arkadaş mutlu olacağı yerde 32 Bit gibi bir şeyle başı ağrımasın. Windows 8 600 MB yiyerek bal gibide çalışıyor. Bende öyle 64 Bit kursun konu sahibi dediğimi siz anlamazsınız. Ama o anlayacaktır.

Benim sistemim bu:
2 GB RAM.
B960 2.20 GHz X64.
320 GB HDD

Bende 600 MB yiyordu. Şu an Windows 10 Home 64 bite geçtim. 1GB yiyor. ( Orijinal msdn sürümüdür? Üzerinde ince ayarlar yaptım.)

Muhtemelen sektörde senin yaşın kadar geçmişim var ama senin dediğin gibi olsun ağam. Özür dilerim. :)

Windows 8.1'i rahatlıkla kaldırır fakat Chrome ile 3-4 sekmede donmaya başlayabilir bu yüzden Chrome yerine daha hafif bir tarayıcı kullanmaya çalışın. Eğer oyun oynamıyorsanız Linux dağıtımıda kurabilirsiniz fakat 8.1'i de kaldırır.

Windows 8.1 32 Bit kurun o RAM sorun çıkarır 4 GB yaparsanız 64 Bit olanını kurarsınız. Ayrıca yükseltme yaparakda yapabilirsiniz amma formatı öneririm.

Geri
Yukarı