Windows 7 32-bit lisansıyla Windows 10 Pro 64-bit kurulur mu?

the.tebriz

Kilopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Windows 7 Ultimate 32bit kullaniyorum ve bunun orijinal lisanlı olup olmadığını check etmek istiyorum, yani kullandığım Windows'un gerçekten yasal ve sorunsuz olduğuna emin olmalıyım.
Windows 7 Ultimate 32bit'in üzerine Windows 10 Pro 64bit'i update yaparak (temiz kurulum yapmadan) kurabilir miyim?
Ya da temiz kurulum mu yapmalıyım, ne önerirsiniz?
Diyelim ki Windows yasal, lisanslı ve sorunsuz, Windows 10 Pro 64bit kurarken Windows 7 Ultimate 64bit'deki Product Key'i kullanabilir miyim?
Ayrıca, Windows 10'u Microsoft'tan indirdiğimde Media Creation Tools'u indiriyor, oysa ben Recep Baltaş'ın yaptığı gibi Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdırmak istiyorum.
Eğer Rufus'la yazdırmak ile Microsoft'taki Media Creation Tools ile USB'ye ISO yazdırmak aynı ise o zaman başka.
Lütfen sorularımla ilgili detaylı somut anlatım yapın.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 Ultimate 32bit'in üzerine Windows 10 Pro 64bit'i update yaparak (temiz kurulum yapmadan) kurabilir miyim?
Ya da temiz kurulum mu yapmalıyım, ne önerirsiniz?
Temiz kurulum öneriyorum.
Diyelim ki Windows yasal, lisanslı ve sorunsuz, Windows 10 Pro 64bit kurarken Windows 7 Ultimate 64bit'deki Product Key'i kullanabilir miyim?
Kullanabilirsiniz. Halen geçerli olması gerek.
Ayrıca, Windows 10'u Microsoft'tan indirdiğimde Media Creation Tools'u indiriyor, oysa ben Recep Baltaş'ın yaptığı gibi Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdırmak istiyorum.
ISO'yu belirttiğiniz yazılımla da edinebiliyorsunuz ya da doğrudan USB'ye yazdırabiliyorsunuz.

Windows 7 Ultimate 64bit temiz kurulum yaptım, tüm sürücüleri yükledim ama sorunum var, 6gb ramım var ama hiç te 6gb ram etkisini görmüyorum, sanki hala 3gb ram gibi, laptopu kapağını açtım, bi tane elixir 2gb ddr3 1333MHz ram, bi tane de samsung 4gb ddr3 ram frekansı ise muhtemelen 1333 değil, çünkü bunu kanıtlayan bi yazısı yok; bu sorun, ramlar ayni frekans ya da markada olmadığı için ola bilir mi, ilaveten i5 2430M işlemcim, 1gb GeForce GT 525M ekran kartım var(eğer önemliyse), ramin tam performansını almam için ne önerirsiniz, bilgisayar çok geç açılıyor ve kapanıyor, dün akşam bilgisayarda hiç bi iş yapmadan direct restart yaptım ve bu işlem 3dakika 15saniyeden fazla zaman aldı, sizce de çok uzun bi süre değil mi, CoD: Modern Warfare 1 gibi çok basit bi oyunu bile low ayarlara almasam rahat oynayamıyorum, bilgisayarın fanı hemen ses yapmaya başlıyor, sadece oyunda değil, chromeda falan hep ses yapıyor ve ısınıyor
Sorunlarımın fazla olduğunun farkındayım ama umarım anlatabilmişimdir. Lütfen yine detaylı bi anlatım yapın
Teşekkürler.

Bilgisayarınızın fanlarındaki tozların temizliğini yaptınız mı? Bir de isteğe bağlı termal macunları da yenileyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız yer de, ısınma ve performans konusunda etkilidir. Sisteminizde SSD yoksa yavaş olması normaldir. Bilgisayarınızın başlatma ayarlarındaki başlangıçta açılacak programların sayısını azaltırsanız açılış süresi biraz daha azalabilir. Ayrıca RAM konusunda RAM'lerin frekansı gecikme süreleri birbirinden farklıysa bu durumda performansa etki eder.

Ramlardan bir tanesi zaten 1333MHz ile çalışan 2gb ram, diğer 4gb(MHzi belli olmayan) rami de 1333MHz yaparsam kesin bi etki olur mu, yani onu çıkarıp her hangi bi marka 4gb 1333MHz çalışan ram takarsam toplamda 6gb ram ve her ikisi de 1333MHz, bilgisayarda önemli bi hızlanma olur mu, diğer söylediklerini zaten biliyorum kardeş

Ramlardan bir tanesi zaten 1333MHz ile çalışan 2gb ram, diğer 4gb(MHzi belli olmayan) rami de 1333MHz yaparsam kesin bi etki olur mu, yani onu çıkarıp her hangi bi marka 4gb 1333MHz çalışan ram takarsam toplamda 6gb ram ve her ikisi de 1333MHz, bilgisayarda önemli bi hızlanma olur mu, diğer söylediklerini zaten biliyorum kardeş
CPU-Z ile 4 GB'lık RAM'in özelliklerine bakmalı ve aynı değerlerde bir tane daha 4 GB'lık RAM alırsan sistemin biraz daha hızlanabilir. Toplamda 8 GB RAM olmuş olur. Biri 2 GB diğeri 4 GB RAM'ler özellikleri de aynı değil, çift kanal çalışır mı? Emin değilim. Frekans ve gecikme değerleri önemli.

🤔u
CPU-Z ile 4 GB'lık RAM'in özelliklerine bakmalı ve aynı değerlerde bir tane daha 4 GB'lık RAM alırsan sistemin biraz daha hızlanabilir. Toplamda 8 GB RAM olmuş olur. Biri 2 GB diğeri 4 GB RAM'ler özellikleri de aynı değil, çift kanal çalışır mı? Emin değilim. Frekans ve gecikme değerleri önemli.
Tamam da, o 2gb olan ramin hizi 1333MHz, diğer 4gblık ram ise ram hızı belli değil, demekki 1333MHzden daha düşük, neden düşük olan ram ile eşitlememi istiyorsun anlamadım

[emoji848]u
Tamam da, o 2gb olan ramin hizi 1333MHz, diğer 4gblık ram ise ram hızı belli değil, demekki 1333MHzden daha düşük, neden düşük olan ram ile eşitlememi istiyorsun anlamadım
Önce CPU-Z ile o RAM'in bir frekansını değerlerini öğrenin. Ben 2 GB ile 4GB çift kanal çalışır mı? Emin olamadığım için öyle söyledim.

Önce CPU-Z ile o RAM'in bir frekansını değerlerini öğrenin. Ben 2 GB ile 4GB çift kanal çalışır mı? Emin olamadığım için öyle söyledim.
Şu an mesaideyim, eve gidince CPU-Zyi yükleyeceğim, ramlarin resinlerini de çekerim, belki bakınca anlarsın ramin MHzini
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada, propertieste ram 6gb yazıyor ama usable falan yok, eskiden 32bitti orda yazıyordu( ram 6gb usable 3.16gb)

IMG_20180325_231619.jpg
IMG_20180325_231619.jpg
işte benim ramların cpu-z sonuçları

Dosya Ekleri

• MEGATRON-PC.txt
    57,1 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
Şu an mesaideyim, eve gidince CPU-Zyi yükleyeceğim, ramlarin resinlerini de çekerim, belki bakınca anlarsın ramin MHzini

Bu arada, propertieste ram 6gb yazıyor ama usable falan yok, eskiden 32bitti orda yazıyordu( ram 6gb usable 3.16gb)

Eki Görüntüle 288528Eki Görüntüle 288528işte benim ramların cpu-z sonuçları
RAM'ler birbirleriyle uyumlu görünüyor. İki RAM'in de MHZ'i, süreleri ve DDR sınıfları aynı...

F3111 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı