Windows 7 64 bit Mavi Ekran 0x000000050

Selim Güngör

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce bir sistem kurdum. Eksik parçaları eski bilgisayarımdan söküp yenisine taktım (Harddisk ve Powersupply) Temiz bir Windows 7 Professional 64bit kurdum bütün sürücüler güncel. Biraz araştırdım donanımsal bir sorunmuş memtest ile RAM'i test ettim sıkıntı cıkmadı. Ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ram ler aynımı ddr 2 ddr 3 olmasın

RAM'ler farklı olsa zaten takamaz. :) Konuya gelecek olursak ayrıntılı sisteminizi bildirin ki daha iyi yardımcı olalım. Harddisk sağlık taraması yapabilirsin. Güç kaynağı da sisteminize yetiyordur değil mi ?
Son olarak Windows 10'a acilen geçmen gerek. :)

9521.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geç cevap verdiğim için özürlerimi sunuyor ve yardımlarınız için müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. Dediğiniz gibi Windows 10 kurdum, lakin sorun yine baş gösterdi. Sonradan öğrendim ki anakartın (Pegatron IPSXB-H61) desteklediği maksimum RAM frekansı 1333 mhz imiş. Benim kullandığım RAM 1600 mhz. Sanırım sorun bundan kaynaklanıyor. BIOS'tan RAM frekansını düşürmeyi denedim ancak bulamadım bu konuda yardımcı olabilir iseniz çok memnun olurum. Harun Bey söylediğiniz gibi taramayı yaptım bir sıkıntı çıkmadı, ayrıca güç kaynağı sisteme yetiyor.

BIOS şu şekilde görünüyor
Imgur: The most awesome images on the Internet

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı