Windows 7 açılırken daha önceki Windows sürümü var onu nasıl kaldırabilirim?

'Windows 7' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.539
    Yer:
    İstanbul
    Windows 7 açılırken daha önceki Windows sürümü diye bir şey var onu nasıl kaldırabilirim ? Msconfig’den baktım ama sadece Windows 7 var.

Ertuğrul Uluhan bunu beğendi.
  2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.539
    Yer:
    İstanbul
    EasyBCD ile eski Windows sürümünü kaldırabilirsin. Olmazsa Bilgisayar’a sağ tıkla ve “Gelişmiş özellikler”e gir. Buradaki sistem açılış menüsünden diğer seçeneği kaldırabilirsin. Son olarak C sürücüsüne sağ tıkla ve “Özellikler” dedikten sonra açılan pencereden “Diski “Temizle “ seçeneğini seç. Windows.old klasörünü silmeyi de unutma.

Ertuğrul Uluhan ve PC-Kolog bunu beğendi.
  3. mevsres

mevsres Megapat

Beğenileri:
    2.524
    Recep abi şöyle daha kolay. Başlat çalıştır, msconfig yaz oraya ve enter yap. Ve açılan pencerede önyükleme kısmına gel. Ordaki satırda hangi sistemi istemiyorsan düzenle diyerek sil.

1 kişi bunu beğendi.
  4. Lequa

Lequa Millipat

Beğenileri:
    6
    Msconfig bölümünde görünmüyorsa nereden sileceğiz? Gelişmiş özelliklerde görünüyor ancak silemiyorum.

5. ikbal1505

ikbal1505 Ziyaretçi

Bilgisayara sağ tıklayın> Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Başlangıç ve kurtarma ayarları>İşletim sistemleri listesini görüntüleme süresi yanındaki tıkı kaldırın. Kaydedin ve sorun çözülecektir.

6. Lequa

Lequa Millipat

Beğenileri:
    6
    Sorun geçici olarak çözülüyor. Ben kalıcı çözüm arıyorum. Dediğiniz yapınca bilgisayar açılırken milisaniyelik olarak o seçeneği gösteriyor. Tamamen nasıl silebilirim?

7. PC-Kolog

PC-Kolog Centipat

Beğenileri:
    245
    Aynı sorun bende var msconfig'de gözükmüyor ve windows.old da yok sildim onu ben.

8. PC-Kolog

PC-Kolog Centipat

Beğenileri:
    245
    Mikail Fidan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş