Windows 7 açılmıyor

Yetmish_Yedi

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 kullaniyordum. Az önce bilgisayarimda D diske bişeyler kopyaliyordum. Fakat Windows dondu. Fare bile 2 tane çikti. Bende restart tuşuna bastim. Sonradan bu hatayi aliyorum. Masaüstünde çok lazim dosyalarim var. Onlardan vaz geçip temiz kurulum yapamam.

Hata: Bu hata, kullanılırken harici bir USB cihazı gibi çıkarılabilir bir depolama cihazının bağlantısının kesilmesi veya sabit disk veya CD-ROM sürücüsü gibi bir ekipmanın arızalanmasından kaynaklanabilir. Tüm çıkarılabilir depolama aygıtlarının düzgün bağlandığından emin olun ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Hiç olmazsa bana bir dosya kurtarma programi söyleyin. En azindan dosyalarimi kurtarayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran hatasiysa bir baska bilgisayardan istediginiz verileri kopyalayabilirsiniz ama mutlaka yeni harddisk aliniz bunu da kullanmamaya calisiniz. Guvenli mod acmaya denediniz mi bir de?

Sorunu çözdüm. Windows kendi kendini tamir etti. Hard diskime mayis ayinda 5 yil olucak ve şuan güzel çalişiyor. Şuana kadar çaliştiği süre: 9482 saat

Disk yıl olarak ömrünü tamamlamış ama bilgileri yedekleyin veya o tarz bir durumda Hard diski söküp başka PC üzerinden dosya kurtarın.

Windows hata bulup açilmayinca bizi Windows'u onarmamizi söylüyor yada Normal Windows önyüklemesine gitmemizi istiyor. Ordan ise Windows's u onara tikladim. Sonra yarim saat mavi çizgi geçti durdu. Sonrasinda windows'um eskisi gibi açildi. Fakat 1 hafta filan önce girdiğim günü aktardi sanirim Windows. 1 2 gün içinde kurduğum programlar oyunlar kurulmamiş yada silinmiş.
Diskimin sağliği hd disk sentiel programinda 80% gösteriyor.

Windows hata bulup açilmayinca bizi Windows'u onarmamizi söylüyor yada Normal Windows önyüklemesine gitmemizi istiyor. Ordan ise Windows's u onara tikladim. Sonra yarim saat mavi çizgi geçti durdu. Sonrasinda windows'um eskisi gibi açildi. Fakat 1 hafta filan önce girdiğim günü aktardi sanirim Windows. 1 2 gün içinde kurduğum programlar oyunlar kurulmamiş yada silinmiş.
Diskimin sağliği hd disk sentiel programinda 80% gösteriyor.
Şahsi görüşüm hdd ömrü biraz azalmış sağlığı iyi olabilir ama programlara pek güvenmiyorum siz yine de önleminizi alın ne olur ne olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı