Windows 7 Aero Donanım Kullanımını Arttırır Mı?

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 5B
Öyle ya da böyle sen 8.1'e geç. Windows 7 devri çoktan kapandı artık. Geçip aradaki farkı iliklerine kadar hisset :)

Hocam tam olarak net bir performans düşüşü hisseder miyim? Yani birden bire ne oldu bu oyuna der miyim?

7'den 8'e geçerken bu durumun olacağından bahsediyorsan. Düşüş hissetmezsin, aksine yükseliş hissedersin veya aynı performansı alırsın oyunlarda. 8.1 açılış konusunda ve stabilitede 7'ye fark atar zaten.

Sanırımı 8'den veya 8.1'den korkuyorum. Oyunlarda problem çıkardığı oluyor galiba.

Olmuyor. Oluyor diyen arkadaşlar zamanında "En iyisi XP" diyen kişiler. Baktılar 8 çıktı, şimdi de 7'ye söylüyorlar bunu. Windows 7 ve 8, 8.1'i bir araba gibi düşün. 7 Wolswagen Golf, 8 full paket Wolswagen Golf, 8.1 ise modifiyeli full paket bir Wolswagen Golf. :)

8, Windows 7 ve XP'de çalışan oyun ve programların %99'unu çalıştırabilecek bir işletim sistemi. 7'de sorun yoksa bir oyunda, 8'de de olmaz, aksine daha iyisi olur.

Ön yargılarınızı ve kulaktan dolma lafları atın artık...

Ben oluyor demedim. Yani dedim ama kendi görüşüm değil. Çünkü daha önce kullanmadım. Ama o kadar şikayetçi olan adam görünce insanın ister istemez gözü korkuyor. Neyse konu sapmasın :D . Sonuç olarak sadece şunun cevabını net bir şekilde öğrenmek istiyorum: Windows Aero oyunlarda gözle görülür bir performans eksikliği yaratır mı? Sistemimi yazmıştım.

Tabii :D İ5 3330 3.0 Ghz işlemci-Radeon HD6850 ekran kartı-Asus P8Z-77 Anakart-8GB 1600 Mhz Ram. Umarım çok sorun olmaz Aero açısından :D

Aeroyu rahatlıkla kaldırabilir. W8.1 e geçmeyeceksen açık kalabilir hiç düşünme bile.

- - - Güncellendi - - -

Ben oluyor demedim. Yani dedim ama kendi görüşüm değil. Çünkü daha önce kullanmadım. Ama o kadar şikayetçi olan adam görünce insanın ister istemez gözü korkuyor. Neyse konu sapmasın :D . Sonuç olarak sadece şunun cevabını net bir şekilde öğrenmek istiyorum: Windows Aero oyunlarda gözle görülür bir performans eksikliği yaratır mı? Sistemimi yazmıştım.

Yok ya 1 fps belki farkeder. Windows 8 ise şans işi biraz. Mesela ben çok mavi ekran aldım. Ama kimilerinde ise daha stabil çalıştı. Genelleme yapmak yanlış olur.

1 fps de olsa performans performanstır. Ayrıca Windows 8'de aero olmadığı için ekran kartı daha az ısınıyor. Bu da aklınızda bulunsun :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı