Çözüldü Windows 7 başlatımında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

warasx

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi Windows 7 işletim sistemine sahibim, bilgisayarı açtığım da ise normal şekilde Windows'u başlatmak istiyorum Windows logosu gelince bilgisayar donup mavi ekrana atıp kendi kendine kapanıyor, çözümü nedir acaba?

Windows 7 Home Basic 64 Bit.
Casper Nirvana C700.

Dosya Ekleri

• 6090A250-8835-4634-925C-44F7D986A3DF.jpeg
    6090A250-8835-4634-925C-44F7D986A3DF.jpeg
    153,3 KB · Görüntüleme: 86
Çözüm
HDD çalışıyor mu, çalışmıyor mu, bilmiyoruz henüz. Çalışıyorsa başka bir bilgisayara harici disk olarak bağlayarak veya bir Windows kurulum USB'si hazırlayarak aşağıdaki rehberle yedekleyebilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rehber zaman ayarlı.

Çalışmıyorsa ve önemli verileri varsa veri kurtarma merkezine gitmekten başka yapacağı bir şey yok.

Temiz bir Windows 8.1 formatından sonra sorunumu giderdim ilgilenen arkadaşlar için teşekkürler.
Hata kodunuzu Microsoft'un mavi ekranlarla ilgili hazırladığı dökümanda biraz araştırdım. Çoğunlukla bir önyükleme aygıtının (bu da HDD oluyor) sorun çıkarması nedeniyle karşılaşılabilecek bir hata olduğu yazıyor. Aynı zamanda BIOS'ta veya HDD'de yapılabilecek bir ayarın da soruna neden olabileceği belirtilmiş.

Onarma seçeneğinin bir işe yaramadığını söylemiştiniz. Zaten ben de yaramamasına şaşırmadım. Microsoft'un adı "Onarma" olan aracın ne zaman bir şeyleri onardığını gördük ki?

Neyse, eksik veya bozuk dosya olma ihtimaline karşın önemli verileriniz yedekleyip bütün bölümleri silerek format atmayı deneyebilirsiniz. İşe yaramazsa HDD'yi değiştirmeniz gerekebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata kodunuzu Microsoft'un mavi ekranlarla ilgili hazırladığı dokümanda biraz araştırdım. Çoğunlukla bir önyükleme aygıtının (bu da HDD oluyor) sorun çıkarması nedeniyle karşılaşılabilecek bir hata olduğu yazıyor. Aynı zamanda BIOS'ta veya HDD'dr yapılabilecek bir ayarın da soruna neden olabileceği belirtilmiş.

Onarma seçeneğinin bir işe yaramadığını söylemiştiniz. Zaten ben de yaramamasına şaşırmadım. Microsoft'un adı "onarma" olan aracın ne zaman bir şeyleri onardığını gördük ki?

Neyse, eksik veya bozuk dosya olma ihtimaline karşın önemli verileriniz yedekleyip bütün bölümleri silerek format atmayı deneyebilirsiniz. İşe yaramazsa HDD'yi değiştirmeniz gerekebilir.

Deneyeceğim teşekkürler.

Çalışmayan bir HDD'deki bilgileri nasıl yedekleyebilir? Merak ettim de, ben de bilgi sahibi değilim bu konuda.
HDD çalışıyor mu, çalışmıyor mu, bilmiyoruz henüz. Çalışıyorsa başka bir bilgisayara harici disk olarak bağlayarak veya bir Windows kurulum USB'si hazırlayarak aşağıdaki rehberle yedekleyebilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Rehber zaman ayarlı.

Çalışmıyorsa ve önemli verileri varsa veri kurtarma merkezine gitmekten başka yapacağı bir şey yok.

Rehber zaman ayarlı.

Temiz bir Windows 8.1 formatından sonra sorunumu giderdim ilgilenen arkadaşlar için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı