Çözüldü Windows 7 BCCode: 50 mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan zrpr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zrpr

Hectopat
Daha fazla  
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF8A00A1BB000
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF800032A056A
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Bu hatayı veriyor, sürekli aynı yani donanımsal olsa hata değişebilir diyorlar fakat donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Hep aynı hata kodu, aynı şeyler. Windows 8'e geçmeli miyim? Çünkü çözülmüyor bu :(

Çözüm
DDU ile GPU sürücüsünü kaldırın ve AMD sürücü kurulumunda özel kurulumu seçip yalnızca grafik sürücüsünün kurulumunu yapmayı deneyin. Olmazsa Windows 8.1'e geçin ki bu sorunu çözecektir.

Minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz.

RAR olarak paylaşamıyorum, neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya iznini almanız gerekiyordur. Bunun için de aşağıdaki rehberi uygulayabilirsiniz.

Sanırım yanlış izah ettim. RAR dosyasına çevirebiliyorum fakat buraya yukleyemıyorum ama onun için de sanırım Google Drive kullanmmam lazım. Dün Google Drive açaçacakken mavi ekran yedim bir daha. Bugün bir daha deneyeceğim.

Anladım, haklısınız. Sosyal'de dosya yükleme boyut sınırı bulunduğundan dump dosyalarını buraya yükleyememeniz normal. Dosya yükleme servisi önerisi isterseniz MediaFire'ı önerebilirim.

Anladım, haklısınız. Sosyal'de dosya yükleme boyut sınırı bulunduğundan dump dosyalarını buraya yükleyememeniz normal. Dosya yükleme servisi önerisi isterseniz MediaFire'ı önerebilirim.

32 kez yemişim şimdiye kadar, 33 oldu hatta.

Sanırım oldu linki paylaşayım bir.

Problem RAM de değil Windows bellek tanılama yaptm. Bellekte problem bulamadı hard disk taraması yaparken elektrik gitti geldi çok uzun sürüyordu bir de ben de iptal ettim :(
Diskten midir diye 500GB'lık diski çıkardım, bir daha yedim. Bellekte sorun yok lütfen birisi yardım etsin, paylaştım dump dosyalarınıda.

Burada dosya atarak çözüm buluruz.

Microsoft rehberlerine inanacak insan olduğunu pek zannetmiyorum.

Konu sahibi, eğer Enes hocamın attığı yerden atabilirseniz o dosyaları bizlerle paylaşın.
@kasarlidurum

Paylaştım minidump dosyalarını benim sistemim Windows 7 WinDbg Preview kullanıyorsanız lütfen yardım eder misiniz çünkü çıldırmak üzereyim. Dersimi de bilgisayarda çalışıyorum ve mavi ekranlar sinirimi bozuyor.
@Murat5038 mavi ekran işlerinde yardım ettiğinizi diğer makalelerden gördüm bende de böyle bir problem var ve 2 aydır falan 37 kez ya da 38 kez mavi ekran yedim. Ev internetim kötü Windows 7 kurdum mecburen parada olmayınca ISO indirdim o bile 2 saati geçti bir de şu an flash belleğim yok, 8.1 kuramıyorum. Memtest indirmedim fakat Windows bellek tanılama kullandım ve RAM'imde hata yok (ekran kartı driverim en son sürüm ve ayrıca bugün üst üste 6 7 kez falan Radeon Software host applicarion durduruldu hatası yedim dakat wn güncel sürümünde). Flash bulup Win 8.1'e geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı