Windows 7 Bellek Tanılama Hatası

merdo91

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Kasa bilgisayarımda uzun bir süredir, dönem dönem PC açılırken windows ekranı gelmeyip yerine siyah ekran üzerindeki bi hata geliyordu. Windows Bellek Tanılama seçeneğinden başka bi seçenek çıkmıyordu. Ve o seçeneği de seçemiyordum. HDD 2.el.di ve baya eski bi sata ürün. Sata kablosunu değiştirdim problem düzelmişti. 1 hafta önce problem tekrar etmeye başladı. Bugün; C.ye sağ tık --> Araçlar / Şimdi denetle --> Bozuk birimleri tarayıp düzeltmeye çalış.... dedim ve pc gün başından beri sorunsuz kapanıp açılıyor.

İleride bu problem tekrar etmesin diye yine de bir HDD alma düşüncesindeyim, ama forumlarda bu problemin RAM'den kaynaklanabileceği yazıyor. Asıl problemin hangi üründen olduğunu nasıl anlayabilirim ?

(Yönetici araçlardan - Bellek Tanılama yaptığımda, yeniden başlama ve kısa süreli bi tarama ardından PC'de herhangi bir sorun olmadığı yazısı geldi.)
İlgilenenlere teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı