Çözüldü Windows 7'de yüklü bellek 8 GB, kullanılabilir bellek 3.99GB hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KyryloDN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Україна
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Extensa EX215-54 || Intel Core i5-1135G7 2.40GHz || Intel iRIS Xe Graphics || 16GB DDR4 3200 MHz || OS: Windows 10 Home
Sistemimde 8 GB RAM var ama kullanılabilir miktar 3,99 GB gözüküyor işlemcimin dahili grafiği bulunmuyor. Nasıl düzeltebilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
RAM'leri çıkartın. İkisini de tek tek sökün, 1 tanesini takın (4 GB tek demek istedim).
Ardından ikisini de takın bende şans eseri düzelmişti belki sizde de düzelebilir.
Hocam bide sizin kararınız ama ben Windows 10 öneririm :)
RAM'leri çıkartın. İkisini de tek tek sökün, 1 tanesini takın (4 GB tek demek istedim).
Ardından ikisini de takın bende şans eseri düzelmişti belki sizde de düzelebilir.
Hocam bide sizin kararınız ama ben Windows 10 öneririm :)

Çözüm
Hocam bir de sizin kararınız ama ben Windows 10 öneririm :)

Hocam dedikleriniz yaptım ve çözüldü teşekkürler :)
Şimdilik Windows 7 deyim 10'a geçmeyi düşünmüyorum
Eğer sorun çözülmüyor ise Windows'un bu konu özelinde bir dokümanı bulunuyor kontrol edebilirsiniz.
Doküman: Windows 7 tabanlı bilgisayarlarda kullanılabilir bellek

Sorun çözüldü yine de teşekkürler.

Hocam dedikleriniz yaptım ve çözüldü teşekkürler :)
Şimdilik Windows 7 deyim 10'a geçmeyi düşünmüyorum

Sorun çözüldü yine de teşekkürler.

Ne demek hocam çözüldüğüne çok sevindim :)
@KyryloDN hocam zahmet olmazsa bilgisayar>özellikler yapıp 1.nci fotodaki gibi yeniden atar mısınız? Sadece merak ettim 8 GB hiç görmedim de hayatımda :(

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    288,8 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı