Windows 7 bilgisayar donuyor

Ayse1683

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben çok eski bir oyun bilgisayarı kullanıyorum. 9 yıllık falan, model nasıl yazılır onu bile bilmiyorum. Samsung'un bir dizüstü PC’si Windows 7 Ultimate sanırım işletim sistemi. Geçenlerde aniden yavaşladı ama böyle donuyor falan ekran bazen siyah açılıyor bazen normal açılıyor ama çok geç açılıyor. Çok anlamam ama bir şeyler yapmaya çalıştım düzelmiyor. Yine dondu, Windows’a ulaşılamıyor yazısı falan çıktı. Ben buna format atayım mı? Elimde format CD’si flashı yok ve D klasörümde binlerce fotoğrafım vs duruyor. Onları format atarken bölme etabında kurtarıyorduk sanki. YouTube'dan bakarak bir flash mı yapmalıyım, bir yardımcı olur musunuz? Hangi işletim sistemini nereden bulup kuracağım sürücüleri bile virüs bulaşır korkusuyla indiremiyordum. Bu işleri hangi sitelerden sağlıklı bir şekilde nasıl yapabilirim?

Benimki de dostum benimki de :) birkaç test görmeden bir şey söylemek zor olsa da disk 1. sırada
Disk değişimini nasıl yapabilirim yani gerçekten format atmak dışında başka bir bilgim yok.
Öncelikle bir flashınız olmak zorunda güvenli link bırakcağım onu Rufus ile yazdıracaksınız USB belleğe format sonrası driver konusunu anlatırım formattan sonrada o kasılmalar donmalar devam ediyorsa başka testler denemek zorunda kalacağız.
Kaç GB yeterli olur?

Disk değişimini nasıl yapabilirim yani gerçekten format atmak dışında başka bir bilgim yok.

Kaç GB yeterli olur?

8 GB yeterli olur Disk değişimi ise laptopunuz benimkiyle benzer hatta aynı arkasında L şeklinde kapak olması lazım o kapağın vidasını söküp kapağı çıkartınca disk karşınızda olacak sonrası diskin vidalarını söküp diski sökmek alabiliyorsanız SSD almanızı tavsiye ederim ama önce format sonrası sorunların devam edip etmediğine bakmak lazım.

8 GB yeterli olur Disk değişimi ise laptopunuz benimkiyle benzer hatta aynı arkasında L şeklinde kapak olması lazım o kapağın vidasını söküp kapağı çıkartınca disk karşınızda olacak sonrası diskin vidalarını söküp diski sökmek alabiliyorsanız SSD almanızı tavsiye ederim ama önce format sonrası sorunların devam edip etmediğine bakmak lazım.
Elimde 4 GB ve 64 GB’lık var. 64 olanda 25 GB boş alan var sanırım ful boş olmalı ama boşaltamam neyse yeni bir flash alıncaya kadar bekleyeceğim. Şu arkasında HDD yazan bir yer var orası galiba disk yeri, disk alsam bile içine açmaya cesaret edemem sanırım çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

Elimde 4 GB ve 64 GB’lık var. 64 olanda 25 GB boş alan var sanırım ful boş olmalı ama boşaltamam neyse yeni bir flash alıncaya kadar bekleyeceğim. Şu arkasında HDD yazan bir yer var orası galiba disk yeri, disk alsam bile içine açmaya cesaret edemem sanırım çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.
Sisteminizin tam özelliklerini bilseydim ona göre Hangi Windows'u kuracağınızı söylerdim.

Hocam arama çubuğuna run yazın mavi simgeli bir uygulama çıkacaktır o uygulamayı açın ve yazma kısmına %temp% yazın o klasörde bilgisayarın donmasını etkileyecek dosyalar birikir önemli dosyalar değildir onlar korkmayın o dosyaları silin ve gözle görülür bir hız artışı olacaktır.

Sisteminizin tam özelliklerini bilseydim ona göre Hangi Windows'u kuracağınızı söylerdim.
Bilgisayarım açılırsa özelliklerine bakıp söyleyeceğim
İşlemci: AMD A6-3420M APU with Radeon(tm) HD Graphics
Bellek 4 GB

Yeterli midir?
PC’yi Güvenli modda çalıştırdım gayet normal çalışıyor ama ekrandaki her şey Kocaman olmuş
Hocam arama çubuğuna run yazın mavi simgeli bir uygulama çıkacaktır o uygulamayı açın ve yazma kısmına %temp% yazın o klasörde bilgisayarın donmasını etkileyecek dosyalar birikir önemli dosyalar değildir onlar korkmayın o dosyaları silin ve gözle görülür bir hız artışı olacaktır.
Rum yazdım ama öyle bir şey çıkmadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı