Windows 7 boot (0xc0000428) sorunu

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu lanet olası Windows ve sorunlarından bıktım. Şuna bir çözüm bulamazsam kafayı yiyeceğim. Windows 7 kurayım dedim ve bu hatayı verdi. Artık çenemi açamıyorum. Bıktım.
F8'e bas demeyin çünkü bastığımda kısır döngüye giriyor. Sürücü imzalama doğrulamasını devre dışı bırakamıyorum.
Windows 8.1 önceki işletim sistemim. Onu da seçemiyorum çünkü yine aynı durumla karşı karşıya bırakıyor. Saçma bir durum gerçekten.

Dosya Ekleri

• IMG_20210724_161248.jpg
    IMG_20210724_161248.jpg
    125,6 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20210724_161255.jpg
    IMG_20210724_161255.jpg
    188,3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu lanet olası Windows ve sorunlarından bıktım. Şuna bir çözüm bulamazsam kafayı yiyeceğim. Windows 7 kurayım dedim ve bu hatayı verdi. Artık çenemi açamıyorum. Bıktım.
F8'e bas demeyin çünkü bastığımda kısır döngüye giriyor. Sürücü imzalama doğrulamasını devre dışı bırakamıyorum.
Windows 8.1 önceki işletim sistemim. Onu da seçemiyorum çünkü yine aynı durumla karşı karşıya bırakıyor. Saçma bir durum gerçekten.
Bu sorunla bende karşılaşmıştım. Çözümü için:
Format USB'siyle boot edip Shift+F10 tuşlarıyla CMD'yi açıp bcdedit yazın.
Windows 7'nin tanımlayıcısı (identifier) bakın burada.
Sonra CMD'ye şunu yazın: bcdedit /set {windows7nintanımlayıcısı} nointegritychecks 1
Eğer hata verirse BIOS'tan Secure Boot kapatın ve tekrar deneyin.
Aynısını Windows 8.1'e de yapıp çözebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı