Windows 7 "Bu diske yüklenemez" hatası

Sisteminiz nedir? Diskinizin formatı nedir? Dosyayı nasıl yazdırdınız?

Hata genelde farklı formatlar yüzünden oluyor hatta daha geçen gün aynı sorunla karşılaştım çözümü basit eğer konu sahibi hatanın fotoğrafını atarsa daha da yardımcı olabiliriz.

Fotoğrafını atar mısın?
Atıyorum.
Sanırım diskiniz ile yazdırdığınız format dosyası farklı formatlarda.
Anlamadım.
Sisteminiz nedir? Diskinizin formatı nedir? Dosyayı nasıl yazdırdınız?
Laptop, bilmiyorum Rufus ile.
Bir yerde birden fazla disk takılı olunca da bu hatanın olabileciğini okumuştum.
Sadece 1 disk.
Hata genelde farklı formatlar yüzünden oluyor hatta daha geçen gün aynı sorunla karşılaştım çözümü basit eğer konu sahibi hatanın fotoğrafını atarsa daha da yardımcı olabiliriz.
Atıyorum.
Hata bu.

Dosya Ekleri

• 16241914223081039159436.jpg
    16241914223081039159436.jpg
    325,2 KB · Görüntüleme: 49
  • 16241915190241164639751.jpg
    16241915190241164639751.jpg
    167,6 KB · Görüntüleme: 45
Atıyorum.

Anlamadım.

Laptop, bilmiyorum Rufus ile.

Sadece 1 disk.

Atıyorum.
Hata bu.

Shift + F10 tuşlarına basın. MS-DOS komut açılacak sırasıyla: 1. diskpart yazın enter'layın. 2. list disk yazın enter'layın. 3. select disk 0 yazın enter'layın (Burada birden çok disk çıkabilir. Hangi diski seçtiğinize dikkat etmelisiniz). 4. clean yazın enter'layın. NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz biçimlendirilmiş (format atılmış) olur. Tek disk haline gelecektir. Veri kaybı yaşamamak için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm 5. convert MBR yazın enter'layın. (Eğer GPT'ye dönüştürmeniz gerekiyorsa convert GPT yazmalısınız)

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosyalarım var o yüzden MBR olarak deneyeyim.
Shift + F10 tuşlarına basın. MS-DOS komut açılacak sırasıyla: 1. diskpart yazın enter'layın. 2. list disk yazın enter'layın. 3. select disk 0 yazın enter'layın (Burada birden çok disk çıkabilir. Hangi diski seçtiğinize dikkat etmelisiniz). 4. clean yazın enter'layın. NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz biçimlendirilmiş (format atılmış) olur. Tek disk haline gelecektir. Veri kaybı yaşamamak için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm 5. convert MBR yazın enter'layın. (Eğer GPT'ye dönüştürmeniz gerekiyorsa convert GPT yazmalısınız)

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tüm dosyalarım silinecek bunu seçersem dosyalarımı yedekleme yolu var mı taşınabilir diskim var 1 TB'lik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı