Windows 7 "çevre aygıtı sürücüsü bulunamıyor" hatası

ozars

Hectopat
Selam dostlar, RV520 Windows 7 64 Bit bir bilgisayarım var. Bluetooth ile bağlanmaya çalıştığımda çevre aygıtı sürücüsü bulunamadı hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, verdiğim linkte sayfa sonunda alttan ikinci olan "Bluetooth" sürücüsünü indirip kurun. Yine olmazsa başka yerden bakarız.

Merhaba, dediğiniz şeyi Samsung'un sitesinden yapmıştım, şimdi driverlarda sorun yok diye gözüküyor sürücüyü güncelledikten sonra ama bilgisayarın Bluetooth Server'ı bozuk diyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,8 KB · Görüntüleme: 182
Aygıt yönetisinde bluetooth üzerine sağ tıklayıp internet üzerinden sürücü güncellemeyi denediniz mi ?

Eğer yine olmazsa manuel şunu uygulamanız yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Aygıt yönetisinde Bluetooth üzerine sağ tıklayıp internet üzerinden sürücü güncellemeyi denediniz mi?

Eğer yine olmazsa manuel şunu uygulamanız yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Zaten bunları yapmıştım Samsung'un sitesinden Broadcom kurduktan sonra, sorun çözülmüş gibi gözüküyor fakat tekrar bir cihaz bağlayınca gene sürücü bulamıyor hatası veriyor ve yukarıda attığım resimdeki gibi bilgisayarın Bluetooth server aygıtında sürücü sorunu var diyor.

Son verdiğim iki Youtube videosu linkleri aynı işlem olup sizin yukarıda verdiğiniz hatanın direkt aynısıdır. Bluetooth doğru yazılımı bulamadığı sürece mutlaka sorun verir. Hele bu windows 7 de daha da çetrefilli olabiliyor. Ben de windows 7 kullanıyorum ve yukarıdaki videolardaki işlemleri manuel olarak tam anlamıyla aynı sırayla yapıp Microsoft'u seçtiniz mi ? Eğer bunun ardından sorun düzeliyor ve yeni eklenen cihazda yine sorun oluşuyorsa bu kez yeni cihaz için de benzer işlem yapmak gerekebilir.

Son verdiğim iki YouTube videosu linkleri aynı işlem olup sizin yukarıda verdiğiniz hatanın direkt aynısıdır. Bluetooth doğru yazılımı bulamadığı sürece mutlaka sorun verir. Hele bu Windows 7 de daha da çetrefilli olabiliyor. Ben de Windows 7 kullanıyorum ve yukarıdaki videolardaki işlemleri manuel olarak tam anlamıyla aynı sırayla yapıp Microsoft'u seçtiniz mi? Eğer bunun ardından sorun düzeliyor ve yeni eklenen cihazda yine sorun oluşuyorsa bu kez yeni cihaz için de benzer işlem yapmak gerekebilir.

Evet, tamamen aynı adımları yaptım. Sanırım Bluetooth kurma işini beceremedim ve Samsung'un kendi sitesindeki "Bluetooth" bölümünden indirmiştim ( NP-RV520-S03TR | Samsung Destek TR sefer de "Bluetooth server aygıtında sürücü sorunu var" ve "PnP aygıtlarıyla sorun" diyor. Pek anlamam bu işlerden sizin de başını ağrıttım, sizin attığınız linktekini de indirmeyi düşünüyorum ama çakışırlar mı bilmediğimden yapmak istemedim. Aygıt yöneticisinde bunlar var güvenli bir şekilde kaldırıp tekrar kurabilir miyim ya da alternatif bir çözüm var mıdır?

Dosya Ekleri

• as.PNG
    as.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 135
Estağfurullah problem değil, eğer indirip kurduklarınız genel anlamda bluetooth adına çalışıyorsa ve yalnızca yeni eklediğiniz cihazda problem yaşıyorsanız bu kurulu olanı yeniden kurmak da zor değil. Bu yüzden kaldırıp dediğimi indirip kurmayı da deneyebilirsiniz. Ardından eğer benzer hata verirse yine videolardaki seçeneği denersiniz. Buna rağmen yine olmaz ama bu sefer ilk kurduğunuzu da kaldırdığınız için bu sefer artık bluetooth başka cihazlar için de çalışmaz hale falan gelirse yine sizin ilk kurduğunuzu kolayca kurabilirsiniz. Yani demek istediğim çakışma vb bir sorun olmaması adına şu an kurulu olanları kaldırın onları yeniden yüklemek kurmak zor değil ne de olsa... Dilerseniz hiç kaldırmadan verdiğim linktekini kurup o şekilde de deneyebilirsiniz. Belki de çakışma falan olmaz. Yeni yükleneni daha güncel ya da uyumlu kabul edip onaylarsa diğerini zaten sistem kendi de deaktif edebilir.

Bu tip sürücüleri indirdiğiniz yer güvenilir olduğu sürece kaldırıp başka sürücü denemek zarar vermez. Türlü farklı şey için de bunlar olabiliyor. Mesela benim bilgisayarıma göre kendi sitesinde sadece bluetooth için 4-5 farklı sürücü tanımlanmış. Bunları sırayla deneye deneye bulmak zorunda kalmıştım. İlkini indirip kurdum olmadı, ikincisi cihazları gördü ama bağlantı kuramadı vs derken 3. ya da 4. sürücü ise sorunsuz çalıştı.

Kısacası dilediğiniz sürücüyü kaldırıp yeniden kurabilirsiniz ya da yine güvenilir bulduğunuz bir siteden farklı güncelleme almış versiyonu gibi sürücüler varsa onları dahi deneyebilirsiniz. Hiç bir şey olmaz yalnızca vakit geçirten işlemler hepsi bu... Yoksa sürücü kaldırıp kurmak ne sisteme ne bilgisayara zarar vermez.

Selamlar

Estağfurullah problem değil, eğer indirip kurduklarınız genel anlamda Bluetooth adına çalışıyorsa ve yalnızca yeni eklediğiniz cihazda problem yaşıyorsanız bu kurulu olanı yeniden kurmak da zor değil. Bu yüzden kaldırıp dediğimi indirip kurmayı da deneyebilirsiniz. Ardından eğer benzer hata verirse yine videolardaki seçeneği denersiniz. Buna rağmen yine olmaz ama bu sefer ilk kurduğunuzu da kaldırdığınız için bu sefer artık Bluetooth başka cihazlar için de çalışmaz hale falan gelirse yine sizin ilk kurduğunuzu kolayca kurabilirsiniz. Yani demek istediğim çakışma vb bir sorun olmaması adına şu an kurulu olanları kaldırın onları yeniden yüklemek kurmak zor değil ne de olsa... Dilerseniz hiç kaldırmadan verdiğim linktekini kurup o şekilde de deneyebilirsiniz. Belki de çakışma falan olmaz. Yeni yükleneni daha güncel ya da uyumlu kabul edip onaylarsa diğerini zaten sistem kendi de deaktif edebilir.

Bu tip sürücüleri indirdiğiniz yer güvenilir olduğu sürece kaldırıp başka sürücü denemek zarar vermez. Türlü farklı şey için de bunlar olabiliyor. Mesela benim bilgisayarıma göre kendi sitesinde sadece Bluetooth için 4-5 farklı sürücü tanımlanmış. Bunları sırayla deneye deneye bulmak zorunda kalmıştım. İlkini indirip kurdum olmadı, ikincisi cihazları gördü ama bağlantı kuramadı vs derken 3. ya da 4. sürücü ise sorunsuz çalıştı.

Kısacası dilediğiniz sürücüyü kaldırıp yeniden kurabilirsiniz ya da yine güvenilir bulduğunuz bir siteden farklı güncelleme almış versiyonu gibi sürücüler varsa onları dahi deneyebilirsiniz. Hiçbir şey olmaz yalnızca vakit geçirten işlemler hepsi bu... Yoksa sürücü kaldırıp kurmak ne sisteme ne bilgisayara zarar vermez.

Selamlar.

Peki şöyle bir USB adaptör alırsam sorunu çözer mi? ( UB400 | Bluetooth 4.0 Mini USB Adaptör | TP-Link Türkiye ) dediğim gibi bu işlerden pek anlamadığım için herhangi bir alternatif çözüm önceliğim, çok denedim beceremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı