Windows 7 den Windows 10 a Geçiş Hakkında Sorular

morsmordre

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba Technopat sosyal kullanıcıları. Ben uzun süredir bu soruları sormak istiyordum fakat üşendiğimden unutuyordum vs. Bugün üyeliğimi açtım ve sorularımı soruyorum.
Şimdi benim şu anki bilgisayarımda orijinal olmayan bir Windows 7 kullanıyorum. Hiçbir güncellemesi yapılmamış, rezerve bile edilmemiş. Benim elime orijinal Win 7 Home Premium Key i var ve doğru düzgün çalışıyor.(Geçen sene aldığımız laptop un altına vardı) Ben ise veri kaybı yaşamak istemediğimden orijinal Windows 7 ye geçmemiştim. Şimdi benim amacım bu orijinal Windows 7 key ini kullanarak UEFI kurulum yapıp Windows 10 a geçmek asıl isteğim. Bunun için ne yapmalıyım? Bir diğer sorum ise eğer böyle bir şey mümkün olmuyorsa Windows 7 kurup orijinal bir şekilde rezerve edip Windows 10 a mı geçmeliyim? Eğer bunu yapmak zorundaysam Windows 7 yi UEFI olarak kurarsam Windows 10 um da UEFI olur mu? Yani kısacası şöyle diyeyim. Ben orijinal Windows 7 im ile orijinal UEFI bir şekilde kurulmuş Windows 10'a geçebilmek. Bir de şöyle bir sorunum olacak diye düşünüyorum. Direk Windows 10 kurarsam ASRock > Z77 Extreme3 anakartımın driverları daha çıkmadığı için de biraz korkuyorum. O yüzden eğer ISO dosyasından kurulum yapılma imkanı mümkün ise birazcık da bekleyeceğim. Bir sorum daha var. Eğer orijinal Windows 7'ye driverlarını kurduktan sonra 10 a geçersem driver konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Umarım sorularıma cevap verirsiniz, iyi günler Technopat sosyal ailesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ile ilgili bir soru soracağım.Ben windows 10 geçiyorum ve bildiğiniz gibi sizden kullandığınız windows sürümünün ürün anahtarını istiyor ben laptop un arkasında yazanıda ve programla bulduğum keyide yazdım fakat olmadı bilgisayarımın windows ürün anahtarını nasıl bulacağım yardımcı olursanız sevinirim ( Windows 7 home premium )

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı