Windows 7 dil nasıl değiştirilir?

Clodybye

Centipat
Arkadaslar W7 Lite indirdim fakat Türkçe olmuyor. Bir cok program ve dil indirdim hata veriyor. Olmuyor yardim edebilir misiniz? W7 SP1 paket kullandım olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Lite" dediğiniz Windows 7'yi hiç kullanmadım ancak Windows Update'de isteğe bağlı güncellemeler kısmı vardı diye hatırlıyorum. Oraya bir bakın.

Arkadaslar W7 Lite indirdim fakat Türkçe olmuyor. Bir cok program ve dil indirdim hata veriyor. Olmuyor yardim edebilir misiniz? W7 SP1 paket kullandım olmadı.
Dili değiştirecek Windows componentinin de silinmesi sonucu oluştuğu belli bu hatanın. Tavsiyem, Türk emektar forumcuların Lite sistemlerinden başkalarını kullanmamanız.

Win 7 de dil paketleri sadece enterprise,ultimate sürümünde yüklenebiliyordu diye hatırlıyorum. Geçmişte ingilizce orjinal lisanslı home premium sürümüne türkçe dili yükleyememiştim.

Lite sürümü üzerinden oynanmış bir sürüm olmalı. Buna benzer gaming yada benzer adı olan bir sürüm kullanmıştım. Sistem 6 ay sonra hatalar vermeye başladı ve eksik dosya hatasıyla açılmadı. Bu tarz özelleştirilmiş sürümler pek sağlıklı olmuyor. Ben daha önce yanlışlıkla tek dili olan windows 7 kurduğumda vistalizator ile dil dosyasını yüklemiştim. Arkadaş demiş zaten, gayet işe yarayan bir programdı o zamanlar. 3-4 yıldır kullanmadım ama bilmiyorum son halini.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı