Windows 7 dosyaları nasıl silinir?

Şöyle anlatayım. Ben Windows 7 kullanıyordum. Oldukça yavaş geliyordu Windows 8.1 indirdim. Microsoft sitesinden.
Sources klasöründen Setup'a tıkladım sadece Windows kurulumu yap dedim. Kurulum bitince Windows 7 ve dosyaları silinmemişti. Şu videodan işlemleri yaptım Windows 7 silindi video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak dosyaları silinmedi. Ve çok yer kaplıyor. 2'ye bölünmüş disk var C de Windows 7 D de Windows 8.1 var. 7'nin dosyalarını silmeye kalkıştığım da "klasör erişimi engellendi" hatası alıyorum. Yani yetkim yok.

USB varsa onunla Windows 8.1 ISO dosyasını Rufus ile yazdır, daha sonra BIOS'a girip, boot menüye girip USB belleği 1. sıraya çek ve Save yapıp bilgisayarı USB bellekle başlat. Disk biçimlendirme ekranında tüm diskleri biçimlendirip / silip Windows 8.1'i C diskine kurabilirsin. Normalde klasör erişim engeli gibi şeyler için take ownership çözüyordu. Bir de unlocker programını deneyebilir misin?

Bilgisayar açılırken F8'den Sistemi Onar seçeneği ile Komut İstemi'ni açın.
Çıkan pencereye "notepad" yazın.
Açılan Not Defteri ekranında Dosya > Aç seçeneğini seçin.
Dosya Açma ekranında Dosya türü olarak "Tüm Dosyalar (.)" seçeneğini seçin.
Artık istediğiniz klasörü/dosyayı hatasız silebilirsiniz.
Yalnız silmek istediğiniz dosyanın gerçekten silmek istediğiniz dosya olduğuna emin olun.

Bilgisayar açılırken F8'den sistemi onar seçeneği ile komut Istemi'ni açın.
Çıkan pencereye "notepad" yazın.
Açılan not defteri ekranında dosya > aç seçeneğini seçin.
Dosya açma ekranında dosya türü olarak "tüm dosyalar (.)" seçeneğini seçin.
Artık istediğiniz klasörü/dosyayı hatasız silebilirsiniz.
Yalnız silmek istediğiniz dosyanın gerçekten silmek istediğiniz dosya olduğuna emin olun.

Deneceğim. Olursa haber ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı