Çözüldü Windows 7 ekran kartı sürücüsünü yükleyemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Technocco

Hectopat
Bilgisayarımı Windows 7 idi. Zamanında Windows 10 yapılıp her şeyi silinmişti eskiye dair. Bende Windows 7 yaptım geri. İnternetle ilgili sorunlar oldu, düzeltim ve oyuna girecekken "couldn't Switch to requested monitör resolution error" hatası verdi ve ekran kartı driverini indirmem gerekti. Driver eski işletim sisteminde sorunsuz çalışıyordu, Windows 7'de indirdim ama kurulumda bu hata mesajını verdi "bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir. Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı." Şeklinde bir şey söyledi. Windows 7 yaptım, 50 tane hatayla karşı karşıyayım. Keşke yapmasaydım, kaç gündür can sıkıntısına uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Otomatik sürücü kuran yazılımlar kullanma. DDU rehberine göre ekran kartı sürücünü kaldır ve en güncel WHQL sürümü kur. Laptopunun modelini internetten arattım, ekran kartın GeForce 310M olarak gözüküyor. Eğer GeForce 310M ise bu sürücüyü kurarsın. Ekran kartın GeForce 310M değilse aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gir ve www.technopat.net/2011/11/04/hardware-donanim-id-ile-suruculeri-bulun bu rehber aracılığıyla ekran kartının donanım kimliğini paylaş, indirmen gereken ekran kartı sürücüsünü buluruz. Ayrıca internete bağlanamıyorum demişsin, bunun için de yine www.technopat.net/2011/11/04/hardware-donanim-id-ile-suruculeri-bulun bu rehbere göre aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcının donanım kimliğini paylaşırsın, sürücüsünü buluruz.
Sistemin nedir? SSD varsa Windows 7 çok gereksiz, HDD yoksa bile Windows 8.1 kurulmalı.
Yok galiba win 7 yapmamın sebebi bilgisayarın yavaş olması oyun vb. kaldırıyor ama ramlere aşırı yükleniyor ve çok zorlanıyor bazen sekme açıp kapatırken sekmeler arasına alt+tab yaparken
Windows 7 2020 Ocak ayından sonra güncellemelerini durdurdu yeni sistemde o kadar hata alman çok normal Windows 10'a geri dön.

Büyük ihtimal dediğini yapacağım.
Aygıt kimliğin buraya atabilir misiniz aygıt yöneticisinden? Bu arada Windows 7'de sorunlar yaşamanız olağandır.

Nasıl atabilirim acaba pek anlamıyorumda.

Yok galiba Win 7 yapmamın sebebi bilgisayarın yavaş olması oyun vb. kaldırıyor ama RAM'lere aşırı yükleniyor ve çok zorlanıyor bazen sekme açıp kapatırken sekmeler arasına Alt+Tab yaparken.
Sistemini bilmiyor musun? Sistemini bilseydim sürücülerin işletim sistemi desteğine bakardım, ancak ben Windows 8.1 öneririm. Tahminimce ağır gelmez bilgisayarına.

Otomatik sürücü kuran yazılımlar kullanma. DDU rehberine göre ekran kartı sürücünü kaldır ve en güncel WHQL sürümü kur. Laptopunun modelini internetten arattım, ekran kartın GeForce 310M olarak gözüküyor. Eğer GeForce 310M ise bu sürücüyü kurarsın. Ekran kartın GeForce 310M değilse aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gir ve www.technopat.net/2011/11/04/hardware-donanim-id-ile-suruculeri-bulun bu rehber aracılığıyla ekran kartının donanım kimliğini paylaş, indirmen gereken ekran kartı sürücüsünü buluruz. Ayrıca internete bağlanamıyorum demişsin, bunun için de yine www.technopat.net/2011/11/04/hardware-donanim-id-ile-suruculeri-bulun bu rehbere göre aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcının donanım kimliğini paylaşırsın, sürücüsünü buluruz.

Çözüm

Otomatik sürücü kuran programı indirdi. İrternete uzaktan bağlanamıyorum daha hocam bir sorunu yapmaya çalışırken 60 tane yeni sorun çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı